Enrique bez ogródek o meczach bez kibiców. "To smutniejsze niż tańczenie z siostrą"

21.05.2020 16:58
Luis Enrique
fot. AP/EAST NEWS

Luis Enrique dał jasno do zrozumienia, że nie należy do największych fanów rozgrywania meczów bez kibiców. - Oglądałem ligę niemiecką i to było opłakane, bardzo brzydkie. Mecze bez kibiców są smutniejsze niż tańczenie z własną siostrą - wyznał selekcjoner reprezentacji Hiszpanii.

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii Luis Enrique powiedział, że "mecze bez kibiców są smutniejsze niż tańczenie z własną siostrą". Przerwane przez koronawirusa rozgrywki kilka dni temu wznowili Niemcy, ale spotkania rozgrywane są przy pustych trybunach.

We wszystkich krajach, w których podejmowany jest temat wznowienia sezonu, jedyną braną pod uwagę opcją są mecze bez kibiców.

Rozlicz PIT z Radiem ZET

Luis Enrique o meczach bez kibiców: "To smutniejsze niż tańczenie z siostrą"

- Oglądałem ligę niemiecką i to było opłakane, bardzo brzydkie. Jesteś w stanie usłyszeć padające na murawie przekleństwa, tracisz intymność wielkich chwil - dodał były pomocnik i trener Barcelony.

Jednocześnie jednak Enrique rozumie pozytywny aspekt powrotu piłkarzy na boiska.

- Musimy zrozumieć, że piłka nożna jest globalnym biznesem, generującym mnóstwo pieniędzy. Nawet jeśli spotkania wyglądają inaczej, niż to do czego przywykliśmy, to mogą pomóc w przetrwaniu tego trudnego okresu. Jeśli jesteś kibicem, oglądanie meczów zawsze jest interesujące - podkreślił.

W polskiej ekstraklasie rywalizacja ma zostać wznowiona 29 maja.

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu