Ludovic Obraniak: Fornalik? Szkoda słów, nie znosiłem tego człowieka

Maciej Walasek
06.10.2018 10:56
Ludovic Obraniak
fot. MICHAL DYJUK/REPORTER/ East News

Ludovic Obraniak ogłosił zakończenie kariery. W wywiadzie z „Super Expressem” zawodnik zdradził do kogo z biało-czerwonych ma największy żal i opowiedział, dlaczego nie przepadał za nim Zbigniew Boniek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Ludovic Obraniak w czwartek ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery. Były reprezentant Polski o francuskich korzeniach w koszulce z orłem na piersi rozegrał 35 spotkań, w których strzelił pięć bramek. W rozmowie z „Super Expressem”, zawodnik opowiedział o czasach gry dla polskiej kadry. Piłkarz wspominał, że miał dobre relacje z m.in. Wojciechem Szczęsnym i Grzegorzem Krychowiakiem, ale nie było mu po drodze z Jakubem Błaszczykowskim.

Zobacz także

- Niezbyt nam się układało od samego początku, a moment, w którym skrytykował mnie publicznie za czerwoną kartkę z Czarnogórą to było apogeum. Tego już nie potrafiłem mu wybaczyć. Choć… Tak bywa. Kuba wiele osiągnął, ma silny charakter, ale ja też mam silny. No więc gdy takie charaktery się stykają, czasem iskrzy – mówił Obraniak.

Polski piłkarz francuskiego pochodzenia opowiedział również o pracy z poszczególnymi selekcjonerami. 33-latek ujawnił, że bardzo dobrze wspomina Leo Beenhakkera, Franciszka Smudę i Adama Nawałkę. Problemy miał tylko z jednym trenerem.

- Fornalik? Szkoda słów i czasu na niego, nie znosiłem tego człowieka i jego zachowania – przyznał.

Oprócz tego były zawodnik reprezentacji Polski odniósł się do swoich relacji ze Zbigniewem Bońkiem. Były piłkarz Lille tłumaczył, że dopiero w ostatnim czasie zrozumiał, dlaczego prezes PZPN nie był przychylny jego grze w kadrze biało-czerwonych.

- Myślę, że Boniek tak pojmuje reprezentację: ludzi, których łączy nie tylko wspólna krew, ale i historia, pamięć o czasem bardzo bolesnych momentach. Chyba jest tak, że Boniek uważa, że to wszystko trzeba przeżyć, rozumieć, być tym przesiąkniętym. Ja nie byłem, bo przecież urodziłem się poza Polską, nigdy tu nie mieszkałem, a "polskości", kultury - w takim pełnym tego słowa znaczeniu - nie da się "nabyć", "nauczyć" w kilka lat. I zmieniłem zdanie o Bońku, nie mam już pretensji, choć faktycznie wcześniej nie zawsze było nam po drodze – powiedział Obraniak.

Były reprezentant Polski ujawnił, że w przyszłości chciałby zostać dyrektorem sportowym albo trenerem.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/se.pl/MW