Zamknij

Znany szkoleniowiec walczy z rakiem. "Byłem naświetlany 25 razy"

Maciej Walasek
04.04.2022 12:06

Louis van Gaal w czasie rozmowy na antenie RTL TV ujawnił, że cierpi na raka prostaty. Selekcjoner reprezentacji Holandii ukrywał swoją chorobę przed piłkarzami, ale postanowił publicznie poinformować o swojej chorobie.

Louis van Gaal
fot. Norbert Schmidt/Pixathlon/REPORTER/East News

Louis van Gaal walczy z rakiem prostaty. Znany szkoleniowiec podczas niedzielnej rozmowy z RTL TV przyznał, że chociaż ten rodzaj nowotworu w większości przypadków nie jest śmiertelny, jego forma raka była "agresywna". Wobec tego 70-latek był poddawany radioterapii aż 25 razy.

- Wydaje mi się, że ludziom, z którymi się pracuje, nie mówi się takich rzeczy. To może wpłynąć na ich wybory, umiejętność podejmowania decyzji. Dlatego uznałem, że nie powinni wiedzieć. Rak prostaty w 90 procent przypadków nie powoduje śmierci, zabić mogą inne, nieujawnione choroby. Ale ten mój był agresywny, byłem naświetlany 25 razy. Trzeba w życiu dużo pozmieniać, żeby sobie z tym poradzić - relacjonował selekcjoner reprezentacji Holandii.

Louis van Gaal choruje na raka prostaty

Van Gaal objął zespół "Pomarańczowych" w zeszłym roku. Razem z drużyną wywalczył awans na MŚ w Katarze. Holendrzy zagrają w grupie A z Katarem, Senegalem i Ekwadorem. To już trzeci raz, kiedy van Gaal prowadzi reprezentację Holandii. Jego największym sukcesem w kadrze było zajęcie trzeciego miejsca na MŚ w Brazylii w 2014 roku. Popularny trener w przeszłości prowadził także kilka czołowych klubów w Europie, m.in. Barcelonę, Bayern Monachium i Manchester United.

Ekspert: raka prostaty wykrywa się coraz wcześniej i można go skuteczniej leczyć

Lous van Gaal podkreślił, że nie zamierza przerywać pracy z reprezentacją.

loader

RadioZET.pl/PAP