Łotwa - Polska: Znamy wybory Brzęczka. Takim składem zagramy w Rydze

10.10.2019 19:23
Skład na mecz Łotwa - Polska
fot. PAP

Jerzy Brzęczek ogłosił skład na mecz Łotwa - Polska w eliminacjach Euro 2020. Po raz pierwszy za jego kadencji w wyjściowym składzie znalazł się Maciej Rybus. Początek spotkania Łotwa - Polska o godz. 20:45.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

SKŁAD na mecz Łotwa - Polska nie jest dla nikogo zaskoczeniem, ale warto odnotować powrót do klasycznego ustawienia obrońców: na prawej stronie zagra prawonożny Tomasz KędZiora, a na lewej lewonożny Maciej Rybus. Zawodnik Lokomotiwu Moskwa zadebiutuje u Jerzego Brzęczka w wyjściowym zestawieniu - do tej pory dostał jedynie 20 minut w wyjazdowym spotkaniu z Macedonią Północną, ale wtedy pojawił się na murawie z ławki.

Mecz Łotwa - Polska w el. Euro 2020: SKŁAD

Na szpicy znów będziemy mieli jednego klasycznego napastnika Roberta Lewandowskiego i "podwieszonego" za nim Piotra Zielińskiego, który może zmieniać się pozycjami z Sebastianem Szymańskim. Pod nieobecność kontuzjowanego Łukasza Fabiańskiego między słupkami stanie bramkarz Juventusu Wojciech Szczęsny.

Najbardziej interesujący będzie jednak sposób gry Grzegorza Krychowiaka. Gracz Lokomotiwu w lidze rosyjskiej strzela, asystuje, ma zdecydowanie więcej zadań ofensywnych niż w kadrze i szkoda rezygnować z tak dobrej formy tego zawodnika. W meczu z Łotwą, która prawdopodobnie będzie się bronić całym zespołem, dodatkowy ofensywnie usposobiony pomocnik byłby na wagę złota.

Mecz Łotwa - Polska na żywo na sport.radiozet.pl od godz. 20:45.

Reprezentacja Polski z 13 punktami jest liderem grupy G eliminacji Euro 2020. Łotwa zamyka stawkę.

Skład na mecz Łotwa - Polska:

Wojciech Szczęsny - Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Jan Bednarek, Maciej Rybus - Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich - Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki - Robert Lewandowski

RadioZET.pl