Eliminacje Euro 2020: Reprezentacja Polski dotarła do Rygi [WIDEO]

09.10.2019 13:41
Polska - Łotwa
fot. Twitter

Piłkarze reprezentacji Polski po godzinnym locie dotarli w środowe południe do Rygi. Zamieszkali w hotelu w zabytkowym centrum miasta, a kilka godzin później przeprowadzą trening przed czwartkowym meczem z Łotwą w eliminacjach Euro 2020.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W przeciwieństwie do wielu poprzednich zgrupowań reprezentacji, tym razem kadrowiczów nie witali pod hotelem kibice. Na gorący doping piłkarze będą mogli liczyć natomiast w czasie meczu. Z Polski spodziewanych jest prawie trzy tysiące fanów.

Przed hotelem stała skromna grupa dziennikarzy, a pierwszy powitał drużynę Jerzego Brzęczka starszy pracownik hotelowy w służbowym uniformie i eleganckim cylindrze.

Tradycyjnie najpierw do hotelu wszedł selekcjoner, a następnie pracownicy sztabu i piłkarze. Przed budynkiem i w recepcji nie było łowców autografów, więc szybko poszli na górę.

Reprezentacja Polski wylądowała w Rydze [WIDEO]

Hotel kadrowiczów jest położony w zabytkowym centrum miasta, kilkaset metrów od rzeki Dźwiny. Obok niego znajduje się gmach Łotewskiej Opery Narodowej. Nieopodal stoi Pomnik Wolności, symbol niepodległości tego państwa, a także popularny Zegar Laima, którego wskazówki odmierzają czas w Rydze. To jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w stolicy Łotwy, punkt zbiórki dla wielu mieszkańców oraz turystów.

W godzinach popołudniowych piłkarze Brzęczka przeprowadzą trening na stadionie Daugava, gdzie w czwartek o 20.45 (czyli 21.45 miejscowego czasu) zagrają z gospodarzami.

Powrót do Polski przewidziany jest bezpośrednio po meczu. Kolejne dwa dni selekcjoner i jego podopieczni spędzą na przygotowaniach do niedzielnego spotkania z Macedonią Północną w Warszawie.

Mecz Łotwa - Polska na żywo na sport.radiozet.pl. Relacja i wynik online w czwartek od godz. 20.45.

RadioZET.pl/PAP/AN