Skandaliczne zachowanie PZPN w Pucharze Polski: Losowanie było ustawione [WIDEO]

Maciej Walasek
16.03.2019 11:43
losowanie ćwierćfinału Pucharu Polski ustawione?
fot. kadr z wideo

Losowanie par ćwierćfinałowych Pucharu Polski w futsalu wywołało olbrzymie kontrowersje. Całe zdarzenie wydaje się być ustawione, a kibice mówią wprost, że doszło do skandalu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Zagłosuj

Czy losowanie ćwierćfinału Pucharu Polski w futsalu powinno zostać powtórzone?

Liczba głosów:

Skandaliczne losowanie par ćwierćfinałowych Pucharu Polski w futsalu. Do całego zdarzenia doszło 28 lutego. Wszystko zaczęło się, gdy losujący Adam Kaźmierczak wyciągał kulki bez mieszania. Żeby tego było mało, przewodniczący komisji ds. futsalu i piłki plażowej w PZPN wylosował zespół, który…odpadł z rozgrywek. W kulce powinna znajdować się karteczka z Piastem Gliwice, ale zamiast niego był GSF Gliwice.

Zobacz także

Chociaż nagranie zniknęło z kanału „Łączy Nas Piłka”, materiał przetrwał i został ponownie zamieszczony w sieci. Mimo rażących błędów, 13 marca ćwierćfinały zostały rozegrane. Termin losowania półfinałów wciąż nie jest znany.

Skandaliczne losowanie Pucharu Polski w futsalu: Stanowisko PZPN

W odpowiedzi na zarzuty, że losowanie zostało ustawione PZPN tłumaczyło, że m.in. pomyłka w nazwie klubu z Gliwic wyszła z powodu złego „zdefiniowania  w systemie”, gdzie w miejscu GTF Gliwice pojawił się GSF Gliwice. Polski Związek jednocześnie podkreślał, że „Piast Gliwice to nazwa zwyczajowa”.

Poniżej przedstawiamy pełne stanowisko PZPN:

RadioZET.pl/MW