Lokomotiw Moskwa z Pucharem Rosji. Sukces Krychowiaka i Rybusa

12.05.2021 21:43
Grzegorz Krychowiak

Lokomotiw Moskwa zdobywcą Pucharu Rosji. W finale wygrali z Krylją Sowietow Samarą 3:1.  Całe spotkanie w barwach moskiewskiego klubu rozegrali Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus.

Lokomotiw Moskwa bardzo szybko wyszedł na prowadzenie. Już w 14. minucie spotkanie otworzył Francois Kamano. Jednak rywale nie zamierzali poddać się bez walki i przez dłuższy czas starali się doprowadzić do remisu. Po ośmiu minutach dopięli swego, gdzie po świetnej akcji bramkę wyrównującą zdobył Vladislav Sarveli.

Gracze z Samary zamierzali iść za ciosem i postawili na kolejne ataki. Pod koniec pierwszej połowy byli bliscy wyjścia na prowadzenie, ale po strzale Zinkovkisy’ego znakomitą paradą popisał się Guilherme.

Lokomotiw Moskwa zdobywcą Pucharu Rosji

Po zmianie stron Lokomotiw zaskoczył rywali i po trzech minutach strzelił drugiego gola. Sędzia podyktował rzut karny po faulu na Smolovie, który po chwili wykorzystał jedenastkę. Pod koniec spotkania wynik ustalił Murilo Cerqueira, który po dośrodkowaniu głową umieścił piłkę w siatce.

Razem z zespołem zdobycie Pucharu Rosji świętowali Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus, którzy rozegrali pełny mecz. To dziewiąty krajowy puchar w historii moskiewskiego klubu.

Lokomotiw Moskwa - Krylja Sowietow Samara 3:1 (1:1)

Bramki: Kamano (15), Smolov (48 - rz. k.), Cerqueira (84) - Sarveli (22)