Hubert Radzikowski
Marcin Wojciechowski

Jedna porażka to za dużo. Napoli odpada z Ligi Mistrzów, Liverpool gra dalej

11.12.2018 23:00

Napoli zakończyło fazę grupową z jedną porażką, a Liverpool z trzema, ale to Anglicy awansowali do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Rzutem na taśmę ten sam cel osiągnęło PSG.

Liverpool - Napoli fot. PAP/EPA

Przed tą kolejką Włosi byli na 1. miejscu w grupie C, ale musieli co najmniej zremisować na Anfield, aby pozostać w tych rozgrywkach. Tak się nie stało. Napoli uległo Liverpoolowi 0:1, a jedynego gola zdobył Mohamed Salah.

Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik pojawili się na murawie w drugiej połowie. Ten drugi mógł zostać bohaterem, ale w doliczonym czasie gry przegrał pojedynek sam na sam z Alissonem.

Awans PSG

PSG także nie mogło jeszcze świętować, a porażka w Belgradzie mogła kosztować ich bardzo dużo. Crvena Zvezda nie była jednak równorzędnym rywalem i przegrała 1:4. Na listę strzelców wpisali się wszyscy wielcy - Cavani, Neymar i Mbappe, a także Marquinhos.

Zapis relacji z meczu Liverpool - Napoli:

90+4 min.

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje.

22:56

A PSG wygrywa z Crveną Zvezdą 4:! i wygrywa grupę C.

90+4 min.

KONIEC! Liverpool w 1/8 finału, Napoli na wiosnę zagra w Lidze Europy!

90+4 min.

Mane wszystko zrobił świetnie, wyszedł sam na sam z Ospiną i spudłował.

90+2 min.

Milik zmarnował 100-prcentową okazję! Polak miał 7 metrów do bramki i trafił w Alissona.

90 min.

Jeszcze 4 minuty potrwa ten mecz.

90 min.

Ostatnia zmiana w "The Reds" - Lovren za Alexandra-Arnolda.

89 min.

Insigne miał dobrą okazję, nieźle zgasił piłkę, ale uderzył niedokładnie.

88 min.

Liverpool oddał w tym spotkaniu 21 strzałów, Napoli 6. A na murawie opatrywany jest Alexander-Arnold.

87 min.

Mane miał piłkę meczową na nodze! Senegalczyk nie trafia z siedmiu metrów. Zemści się?

85 min.

Zmiana w Liverpoolu - Milner złapał jeszcze kilka sekund i udał się na ławkę. Fabinho na murawie.

84 min.

Nie widać na razie szans dla Napoli. Cały czas to gospodarze są na połowie rywala.

83 min.

Kartka dla Salaha za niesportowe zachowanie i faul na Ospinie, który chciał szybko wznowić akcję.

82 min.

Wijnaldum bliski szczęścia po strzale głową. Nie trafił jednak w bramkę.

79 min.

Pierwsza roszada w Liverpoolu - Naby Keita za Firmino, a zatem Klopp decyduje się na zaryglowanie środka pola.

79 min.

Callejon nie trafia z kilku metrów! To mogła być "ta" okazja!

78 min.

PSG prowadzi z Crveną Zvezdą 3:1 i wygląda na to, że wygra rywalizację z grupie C. Napoli musi zremisować, aby wyrzucić Liverpool.

77 min.

Napoli nie ma już nic do stracenia, dlatego co chwilę naraża się na kontry. Fantastyczny mecz rozgrywa jednak Ospina - Kolumbijczyk znów wygrał pojedynek z Mane.

76 min.

Albiol w ostatniej chwili zabrał piłkę Mane. Senegalczyk źle przyjął i dał czas Hiszpanowi na interwencję.

74 min.

Salah wyszedł sam na sam z Ospiną, ale górą Kolumbijczyk.

73 min.

Milik zagrał do Zielińskiego, a ten drugi posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

71 min.

Świetne zagranie Zielińskiego do Callejona, ten zgrywał do Milika, ale van Dijk uprzedził Polaka.

70 min.

Ostatnia zmiana w Napoli - Ghoulam w miejsce Rui.

69 min.

Alexander-Arnold zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka odbiła się od Koulibaly'ego i Firmino i zmierzała do bramki, ale Ospina nie dał się zaskoczyć.

68 min.

Czy Polacy będą tajną bronią Napoli i dadzą awans Włochom do 1/8 finału Ligi Mistrzów? Mają na to nieco ponad 20, może 25 minut.

67 min.

Jest też Milik za Mertensa!

66 min.

Napoli nie może tak grać, jeśli chce odrobić straty. To nie jest moment na szukanie kontry, ale trzeba poszukać wymiany kilku podań i tym sposobem przedostanć się pod bramkę Beckera.

62 min.

I jest pierwszy z Polaków na murawie - Piotr Zieliński w miejsce Fabiana Ruiza. A Milner mógł podwyższyć na 2:0. Nieznacznie chybił.

61 min.

Mocny strzał Hendersona broni Ospina.

Tymczasem Crvena Zvezda jeszcze walczy. Już tylko 1:2 dla PSG.

59 min.

Sprytna próba podania Insigne do Mertensa i wszystko byłoby super, gdyby Alisson nie przeczytał intencji graczy gości.

58 min.

Van Dijk nie wiedział, co ma zrobić z piłką, więc strzelił z 35 metrów. Ospina nie musiał interweniować.

57 min.

Tym samym odpowiedział Firmino.

57 min.

Celny, chociaż zbyt lekki strzał Albiola.

56 min.

Salah zbiegł do środka, oddał strzał, ale piłka ugrzęzła między graczami Napoli.

55 min.

Na razie bliżej drugiego gola jest Liverpool niż Napoli odrobienia strat. Remis premiuje Włochów do 1/8 finału LM.

50 min.

Salah przepchnął Mario Ruiego i oddał groźny, choć niecelny strzał.

46 min.

Nieudany atak Ruiza. A mogło być inaczej, gdyby potrafił kopnąć piłkę prawą nogą...

46 min.

Zaczynamy drugą połowę. Obie ekipy bez zmian, a zatem wciąż czekamy na Polaków.

45+3 min.

Wracamy za ok. kwadrans.

45+3 min.

KONIEC pierwszej połowy. Liverpool - Napoli 1:0, Crvena Zvezda - PSG 2:0., bo drugiego gola dorzucił w 40. minucie Neymar. Na ten moment w 1/8 finału LM Francuzi i Anglicy.

45+2 min.

Belg znowu miał okazję, pędził w pole karne, ale jeszcze przed linią złapał go van Dijk.

45+2 min.

Mertens próbował przelobować Alissona z 50 metrów. Nie trafił.

45+1 min.

Arbiter dolicza 3 minuty. To efekt kontuzji Mertensa.

45 min.

Dobry pomysł Matipa, ale Mane zabrał piłkę... Milnerowi.

45 min.

Przy takim wyniku Ancelotti będzie musiał poszukać w przerwie ofensywnych opcji, a taką grę mogą mu zapewnić Polacy - Milik i Zieliński. Pytanie, czy wejdą już w przerwie, czy trener Napoli odczeka jeszcze kwadrans.

42 min.

Napoli próbuje wrzutek do niskich Insigne i Mertensa. Małe szanse powodzenia takich zagrań.

40 min.

Kolejne ostre wejście, tym razem Koulibaly'ego. Kartka dla Senegalczyka za faul na Salahu.

38 min.

Napoli ruszyło do ataku. Kolejna piłka w pole karne, tym razem niecelna.

37 min.

Bardzo dużo strat notuje Hamsik, ale koledzy nieźle go jeszcze asekurują. Fabian Ruiz próbował szczęście, lecz nie trafił.

35 min.

Przy takich wynikach problem ma Napoli, bo teraz to Włosi spadli na 3. miejsce w grupie C. PSG nadal prowadzi w Belgradzie 1:0.

34 min.

GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL! Indywidualny geniusz Mohameda Salaha!

33 min.

Ależ błąd Hamsika. Piłka dotarłe do Salaha, ale Egipcjanin zbyt długo zwlekał z podaniem do kolegi i wszystko wyjaśnił Albiol.

32 min.

A tak wyglądał faul van Dijka na Mertensie, po którym Holender obejrzał żółtą kartkę.

31 min.

Salah padł w polu karnym, ale to on zderzył się z Rui, a nie odwrotnie.

27 min.

Ospina cierpi na murawie. Kolumbijczyk trafił kolanem w Mane.

26 min.

Albiol zablokował strzał Firmino. Brazylijczyk był już w polu karnym i mógł to lepiej skończyć.

24 min.

I w tym momencie właśnie gra przeniosła się na połowę gospodarzy. Napoli miało rzut rożny, po którym było trochę zamieszania, ale w końcu na spalonym został Koulibaly.

24 min.

Coraz wyraźniejsza przewaga "The Reds". Napoli broni w tym fragmencie trochę za głęboko.

22 min.

Piękna akcja Liverpoolu zakończona golem Mane, ale ze spalonego. Arbiter nie miał wątpliwości i wciąż mamy 0:0.

18 min.

Tymczasem PSG prowadzi z Crveną Zvezdą 1:0 po golu Cavaniego i wskakuje na 1. miejsce w grupie C. Napoli jest drugie, a Liverpool wciąż poza Ligą Mistrzów.

17 min.

Rui, zamiast odprowadzić Salaha, postanowił powalić Egipcjanina i będzie groźnie pod bramką Ospiny.

16 min.

Martens jednak wraca na murawę. Próbuje rozbiegać ten uraz stawu skokowego.

13 min.

Żółta kartka dla van Dijka za ostry faul na Mertensie. Belg nie będzie mógł kontynuować gry, a w jego miejsce najpewniej pojawi się Milik.

12 min.

Wysoki pressing Liverpoolu przynosi skutek w postaci wrzutu z autu. Spanikował Albiol.

10 min.

Ospina interweniuje "szczupakiem". Nie musiał, ale wyglądało to efektownie.

9 min.

Maksimović uprzedził Milnera, ale nie trafił w bramkę. Trzy świetne okazje z obu stron!

8 min.

Było groźnie pod bramką gospodarzy. Mertens wycofał do Hamsika, jednak Słowak uderzył odrobinę za wysoko.

7 min.

Wreszcie odpowiedź i już powinno być 1:0 dla Liverpoolu. Milner idealnie dograł do Salaha, a ten źle przyjął i w praktyce oddał piłkę Ospinie.

7 min.

Van Dijk wścieka się na kolegów, którzy całkowicie odpuścili na skrzydle Mario Ruiego.

6 min.

Anglicy na razie bezproduktywni, czekają na to, co pokażą rywale.

4 min.

Mario Rui zapędził się na połowę rywala, ale zamiast biec po linii ścinał do środka - w największy tłok i na swoją słabszą prawą nogę. To się nie mogło udać.

3 min.

Zbyt koronkowo starali się goście rozegrać pierwszą ofensywną akcję. Skończyło się za lekkim podaniem Insigne do Callejona.

3 min.

Jeśli ktoś w tym spotkaniu może kalkulować, to jest to Napoli. Włochom wystarczy tutaj remis, więc oni na pewno nie będą forsowali tutaj tempa.

1 min.

Grają! Zaczęli gospodarze!

21:00

To jeszcze jedna pieśń - hymn Ligi Mistrzów. A po nim już - mamy nadzieję - wielkie piłkarskie widowisko.

20:55

Na trybunach tradycyjnie rozbrzmiewa "You'll never walk alone". Za chwilę na murawie pojawią się piłkarze.

20:50
20:29

Sytuacja w grupie C jest zagmatwana, dlatego też - abyście mieli pełny ogląd sytuacji - w trakcie tego meczu będziemy na bieżąco informowali o wyniku starcia Crveny Zvezdy Belgrad z PSG.

20:28

Do składu gospodarzy wraca kontuzjowany ostatnio Sadio Mane.

20:27

Znamy już składy obu ekip. Niestety gole nie pomogły Arkadiuszowi Milikowi i Piotrowi Zielińskiemu - obaj rozpoczną to spotkanie na ławce Napoli.

20:26

Witamy i zapraszamy na relację z hitu 6. kolejki Ligi Mistrzów Liverpool - Napoli.