LM: Heavy metalowy koncert Liverpoolu. "The Reds" rozbili Manchester City

04.04.2018 22:40

Liverpool w pół godziny rozprawił się z Manchesterem City. "The Reds" pokonali na Anfield faworyzowanego lidera Premier League 3:0 i są bardzo blisko awansu do półfinału Ligi Mistrzów. Rewanż 10 kwietnia.

Liverpool - Manchester City fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Kto awansuje do półfinału Ligi Mistrzów?

Wynik spotkaniu już w 12. minucie otworzył Mohamed Salah, który wykorzystał niezdecydowanie defensywy gości. Wcześniej wychodzący na pozycję Egipcjanin znajdował się jednak na spalonym i ten gol nie powinien zostać uznany. Następnie na listę strzelców wpisywali się jeszcze Alex Oxlade-Chamberlain, który popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu, oraz Sadio Mane.

Manchester City w całym meczu nie oddał ani jednego celnego strzału (!), ale Juergen Klopp i tak ma jeden powód do niepokoju. W 52. minucie z powodu kontuzji pachwiny boisko musiał opuścić najlepszy strzelec "The Reds", Salah. Na razie nie wiadomo, czy to poważny uraz i czy za sześć dni napastnik będzie gotowy do gry.

Pełna relacja z tego meczu:

22:40

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje.

90+3 min.

KONIEC MECZU! Liverpool pokonał Manchester City 3:0!

90+2 min.

Jeszcze kartka dla Sterlinga.

90 min.

Chaotyczne ataki City. Czasami taka gra się opłaca, ale Liverpool wciąż jest skoncentrowany i tak naprawdę nie dopuszcza do zagrożenia pod bramką Kariusa.

86 min.

Kartka dla Hendersona. Kapitan "The Reds" nie zagra w rewanżu.

85 min.

Ostatnia zmiana w Liverpoolu - boisko opuszcza Oxlade-Chamberlain, a w jego miejsce pojawia się Alberto Moreno.

84 min.

Piłka w siatce, ale wcześniej Sane był na spalonym. Jeśli rzeczywiście, to na milimetrowym.

83 min.

Silva dostał piłkę na 6. metr, ale trafił w... Robertsona.

82 min.

Fernandinho spróbował strzału z... 40 metrów. Futbolówka doleciała do linii pola karnego.

81 min.

Duże kontrowersje na Anfield. W polu karnym piłkę ręką zagarnął Robertson, ale arbiter nie dopatrzył się rzutu karnego. W konsekwencji sfrustrowany de Bruyne łapie kartkę.

78 min.

Fatalna strata de Bruyne w środku pola. Belg może dziękować Kompany'emu, że ten zapobiegł niebezpieczeństwu.

73 min.

Faul Silvy na Lovrenie.

72 min.

Pierwsza groźniejsza akcja Liverpoolu w tej połowie. Solanke zagrał do Mane, a ten został zablokowany.

71 min.

Zmiana w Liverpoolu - Solanke w miejsce Firmino.

69 min.

Znowu słaby korner, ale tym razem przynajmniej udało się oddać strzał.

65 min.

Z coraz większym rozmachem atakują goście. Tymczasem gospodarze po zejściu Salaha są niemal bezproduktywni w ofensywie.

63 min.

Świetna interwencja w obronie Lovrena. Gdyby nie on, de Bruyne miał doskonałą okazję do zdobycia gola.

62 min.

Na spalonym Raheem Sterling.

60 min.

Koronkowa akcja zakończona niecelnym podaniem Sane. Niemiec jest aktywny, ale też bezproduktywny.

58 min.

Kolejny blok po uderzeniu z dystansu de Bruyne.

57 min.

Pierwsza zmiana w Manchesterze City - Sterling w miejsce Guendogana. Anglik jest byłym graczem "The Reds" - został przywitany buczeniem i gwizdami.

56 min.

Źle wykonują dziś stałe fragmenty gry podopieczni Guardioli. Mają ich stosunkowo dużo, ale praktycznie żadne z nich nie dochodzi do adresata.

55 min.

De Bruyne był bliski oddania strzału, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg Belgowi wybił Alexander-Arnold.

54 min.

Strzał Sane w boczną siatkę. Gracze City są bardziej aktywni w tej połowie, ale Liverpool mądrze się broni.

52 min.

Egipcjanin niestety nie wróci już na murawę. W jego miejsce pojawia się Wijnaldum.

52 min.

Salah jest opatrywany poza boiskiem. Liverpool na razie w dziesiątkę.

48 min.

Kolejna niedokładna centra, tym razem Sane.

47 min.

Słabe dośrodkowanie Silvy z rzutu rożnego.

46 min.

Oba zespoły bez zmian. Guardiola daje szansę na rehabilitację tym, którzy zawiedli go w pierwszych 45 minutach.

46 min.

Tak jest po pierwszej połowie. Ruszamy z drugą.

45+3 min.

KONIEC pierwszej połowy. Koncert Liverpoolu, który prowadzi z Man. City 3:0. Wracamy za ok. kwadrans.

45+2 min.

Żółta kartka dla Otamendiego.

46 min.

Desperacka próba Otamendiego. Argentyńczyk strzelał z ok. 25 metrów. Nie trafił.

44 min.

Niedokładne dośrodkowanie de Bruyne z rzutu wolnego.

43 min.

Nieśmiałe próby City przeniesienia gry na połowę Liverpoolu. Gracze Guardioli wyglądają na razie jak po knock downie.

41 min.

Znów bardzo łatwo pozycję strzelecką wypracował sobie Firmino. Posłał jednak piłkę za wysoko.

39 min.

Jest 3:0. Gary Neville, czyli legendarny obrońca Manchesteru United oraz najgorszy trener w historii Valencii, typuje tak:

38 min.

Laporte wreszcie popisał się dobrą interwencją. Francuz ładnie zatrzymał Oxlade-Chamberlaina.

35 min.

Robertson w ostatniej chwili powstrzymany przez Fernandinho.

34 min.

Obrona Manchesteru City nie dojechała na ten mecz. A i ofensywa na razie nie ma zbyt wiele do powiedzenia.

31 min.

3:0!!! Salah do Mane, a ten głową podwyższa wynik. Liverpool miażdży Manchester City!

28 min.

Znowu błędy w defensywie City mogły kosztować utratę gola. Nie zorientował się jednak Mane.

27 min.

Tak padł drugi gol.

25 min.

Kompany zresztą też dostosowuje się do tego poziomu. Przed chwilą niemal oddał piłkę Salahowi.

24 min.

Gracze City gubią się dziś w defensywie jakby pierwszy raz się widzieli. Fatalnie gra Walker, niewiele lepiej Laporte z Otamendim.

23 min.

Karius uprzedził Guendogana.

22 min.

Anglik wykorzystał niezdecydowanie i błędy obrońców rywali i huknął nie do obrony z ok. 20 metrów.

20 min.

"BOMBA" Oslade-Chamberlaina! Liverpool 2 - Manchestere City 0!

18 min.

Przyjezdni na razie nie radzą sobie w ataku pozycyjnym. Jedyne zagrożenie stwarzają z kontr lub po indywidualnych akcjach Sane.

16 min.

Tak padł gol. Salah był wcześniej na spalonym, ale arbiter puścił grę.

14 min.

"The Reds" próbowali pójść za ciosem, ale narazili się na groźną kontrę. Sane popędził przez 40 metrów, a potem zamiast podać, oddał niecelny strzał.

12 min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Liverpool prowadzi po trafieniu Salaha!

10 min.

Dobrze prawą stroną urwał się Oxlade-Chamberlane, ale nie można tego samego powiedzieć o jego dośrodkowaniu.

6 min.

Doszedł do piłki Kompany, ale nie zdołał czysto w nią trafić. Karius rozpoczyna od bramki.

6 min.

W polu karnym szarżował Sane. Niemiec wywalczył rzut rożny.

5 min.

Przyjezdni próbują opanować sytuację, wymieniają dużo podań i starannie przygotowują swoje akcje.

2 min.

Pierwsze sekundy dla gospodarzy, którzy próbują szybko zdobyć gola. City mieli okazję do kontry, ale została ona przerwana w polu karnym.

1 min.

Grają!

20:43

Piłkarze słuchają właśnie hymnu LM. Za chwilę losowanie stron i rozpoczynamy wielkie widowisko!

20:41

Gracze Manchesteru City z trudem dotarli na Anfield. Ich autokar został uszkodzony przez kibiców Liverpoolu.

20:24

Manchester City pewnie zmierza po tytuł mistrza Anglii. W tym sezonie doznał tylko jednej ligowej porażki - w styczniu przegrał z... Liverpoolem 3:4.

20:15

W 1/8 finału Anglicy mieli aż pięciu przedstawicieli, ale w ćwierćfinale jest ich tylko dwóch. Los chciał, że obie zmierzą się ze sobą w walce o najlepszą czwórkę Ligi Mistrzów. Wcześniej odpadły Manchester United (z Sevillą), Chelsea Londyn (z Barceloną) oraz Tottenham Hotspur (z Juventusem).

20:13

W składzie gości brakuje przede wszystkim Sergio Aguero. Na ławce zasiadł m.in. Raheem Sterling.

20:11

Tradycyjnie rozpoczynamy od składów. Gospodarze zagrają w następującym ustawieniu.

20:10

Witamy i zapraszamy na relację z ćwierćfinału Ligi Mistrzów Liverpool - Man. City.