Premier League: Shaqiri bohaterem Anfield, Liverpool lepszy od ManU

16.12.2018 19:00

W hicie 17. kolejki Premier League Liverpool pokonał Manchester United 3:1 i zachował pozycję lidera. Bohaterem Anfield został rezerwowy Xherdan Shaqiri, który zdobył dwa gole.

Xhardan Shaqiri fot. PAP/EPA

Po pierwszej połowie było 1:1. Na trafienie Sadio Mane odpowiedział Jesse Lingaard, który wykorzystał niepewną interwencję Alissona.

W 70. minucie Juergen Klopp zdecydował się posłać do boju Shaqiriego, a ten w 10 minut odwdzięczył się szkoleniowcowi dwoma golami. Szwajcar wpisywał się na listę strzelców w 73. i 80. minucie.

Liverpool liderem Premier League

Po 17 kolejkach Liverpool jest liderem Primera Division, o jeden punkt przed Manchesterem City. "Czerwone Diabły" plasują się na 6. pozycji.

W innych sobotnich spotkaniach Chelsea pokonała na wyjeździe Brighton 2:1, a Southampton sensacyjnie ograł Arsenal 3:2. Cały mecz w barwach "Świętych" rozegrał stoper reprezentacji Polski Jan Bednarek.