LM: Pewna wygrana Liverpoolu, rewanż nie będzie jednak formalnością

09.04.2019 23:19

W premierowym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów Liverpool pokonał na Anfield FC Porto 2:0. Oba gole padły w pierwszej połowie. Rewanż odbędzie się 17 kwietnia w Portugalii.

Liverpool - Porto fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Kto awansuje do półfinału?

"The Reds" bardzo szybko objęli prowadzenie. W 5. minucie Firmino zagrał do Keity, a ten mocnym strzałem z linii pola karnego pokonał bramkarza gości. Później Brazylijczyk wziął już sprawy w swoje ręce i ze spokojem wykończył podanie Alexandra-Arnolda.

Przed rewanżem na Estadio do Dragao Liverpool jest w korzystnej sytuacji, ale jak mawia Czesław Michniewicz, 2:0 to najniebezpieczniejszy wynik w futbolu. Anglicy będą musieli być uważni, by nie roztrwonić tej przewagi, a Portugalczycy już raz w tej edycji pokazali, że potrafią odrabiać straty. W 1/8 finału Porto uległo w pierwszym meczu Romie 1:2, a u siebie wygrało po dogrywce 3:1.

Liverpool - FC Porto 2:0

Bramki: Naby Keita (5.), Roberto Firmino (26.)