LM: Bayern nie dał się pokonać na Anfield. Bez goli w hicie

19.02.2019 22:44

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Liverpool bezbramkowo zremisował na własnym stadionie z Bayernem Monachium. Pełne spotkanie w barwach gości rozegrał Robert Lewandowski, który był tego wieczora wyjątkowo osamotniony.

Liverpool - Bayern fot. PAP/EPA

Obie ekipy przystąpiły do tego meczu osłabione. Gospodarze musieli radzić sobie bez lidera defensywny Virgila van Dijka, a Bawarczycy bez Thomasa Muellera, Jerome'a Boatenga oraz Leona Goretzki, który w ostatniej chwili wypadł ze składu z powodu urazu kostki. Sobą nie był również Kingsley Coman.

W całym spotkaniu obie drużyny oddały po jednym celnym strzale. Ani jednego takiego uderzenia nie zapisał na swoim koncie Lewandowski, który był dobrze pilnowany i często musiał cofać się do linii środkowej, aby w ogóle dotknąć piłkę. To nie było spotkanie na miarę hitu Ligi Mistrzów.

Rewanż odbędzie się 13 marca.

Pełny zapis relacji z meczu Liverpool - Bayern:

22:58

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na jutrzejszą relację z meczu Atletico Madryt - Juventus.

22:57

Bawarczycy będą pewnie mówić, że chcieli wygrać, ale od pierwszej minuty było widać, że przyjechali tu po remis i czyste konto. A Liverpool? Nie miał dziś armat, jakimi razi w Premier League.

90+5 min.

KONIEC MECZU. Na Anfield bez goli. Wszystko rozstrzygnie się w rewanżu z Monachium.

90+3 min.

Kolejna świetna interwencja Martineza. Mane zaprzepaścił dobrze rozwijającą się akcję.

90+1 min.

Ostatnia roszada w ekipie gości - Rafinha za Gnabry'ego.

90 min.

Sędzia dolicza 4 minuty.

88 min.

Zmiana w Bayernie - James schodzi, wchodzi Renato Sanches. A na skurcze narzeka Javi Martinez.

86 min.

Neuer obronił dobre uderzenie Mane. Po centrze z rzutu rożnego Fabinho oddał kolejny strzał, tym razem niecelny.

83 min.

Strzał Matipa podsumował całe to spotkanie - piłka ląduje daleko w trybunach.

81 min.

Spore zamieszanie po rzucie rożnym w polu karnym Bayernu. Kilka główek i wszystko kończy się na Jamesie.

Zmiana w Bayernie - Ribery w miejsce Comana.

79 min.

Dobrą pozycję miał James, oddał strzał, ale nie trafił w bramkę.

78 min.

Nieudana akcja Comana, Jamesa i Alaby. Austriak spalił.

76 min.

Podwójna zmiana w Liverpoolu - Milner i Origi wchodzą w miejsce Keity i Firmino, który w ostatnim czasie chorował.

76 min.

Znowu egoistyczne zachowanie Gnabry'ego. Mógł to lepiej zakończyć.

73 min.

Nie ma rytmu w tym spotkaniu. Kiedy tylko Liverpool przyspiesza, Bawarczycy zwalniają, aby nie dać się rozpędzić rywalom. Kiedy Bayern próbuje przejąć inicjatywę, Anglicy wycofują i wymieniają kilka podań na swojej połowie.

71 min.

Sędzia odgwizdał przewinienie Lewandowskiego na Matipie. Kontrowersyjna decyzja, ale arbiter na pewno się z tego wyborni.

68 min.

Mane miał piłkę na nodze, składał się do strzału i... wyskoczył zza jego pleców Gnabry i zabrał mu futbolówkę.

65 min.

Bardzo statyczny fragment spotkania. Niby piłka krąży, ale to wszystko jest w jednostajnym tempie.

62 min.

Mocne spięcie Thiago z Hendersonem. Hiszpan nadepnął na stopę kapitana "The Reds" i mamy krótką przerwę medyczną.

60 min.

Lewandowski jest dziś niewidoczny, ale nie ma też wsparcia u kolegów. Polak dużo biega za piłką, pressuje stoperów i bramkarza gospodarzy, jednak nie daje to większych efektów.

59 min.

Odważna próba strzału z dystansu Gnabry'ego. Niewielka pomyłka skrzydłowego gości.

58 min.

James gra dziś w zwolnionym tempie, wszystko robi za wolno. Przynajmniej dośrodkowania z rzutów rożnych są niezłe, ale na razie nie ma z nich większego zagrożenia, bo dobrze ustawieni są defensorzy Liverpoolu.

57 min.

Kibice Bayernu wywiesili na trybunach transparent z zaproszeniem na mecz rewanżowy do Monachium. Podano również cenę biletów - 55 euro, czyli blisko 250 zł.

55 min.

Żółta kartka dla Hendersona za taktyczny faul na Martinezie.

54 min.

Zamieszanie w polu karnym Bayernu! Sule nabił Robertsona, piłka spadła pod nogi Salaha, a ten... no nie wiemy, co chciał zrobić. "Machnął się" i wybił poza linię końcową.

52 min.

Coman także nie jest dziś sobą. Francuz chyba jednak odczuwa skutki urazu z meczu z Augsburgiem. Szarpie, stara się, ale wychodzi mu jedno na kilka zagrań - tak jak teraz, gdy dobrze dograł do Lewandowskiego, a Polak stracił piłkę na rzecz Fabinho.

50 min.

Na drugim biegunie jest z kolei Kimmich. Juergen Klopp wyraźnie ocenił, że reprezentant Niemiec jest najsłabszym ogniwem w defensywie gości i próbuje to wykorzystać.

48 min.

Bardzo dobrze czyta grę Martinez. Hiszpan jest jak na razie najlepszym piłkarzem Bayernu w tym spotkaniu.

47 min.

Wysoki pressing gospodarzy przyniósł efekt w postaci odbioru, ale nie było z tego groźnej akcji. Salah szybko stracił piłkę.

46 min.

Jesteśmy z powrotem. Obie ekipy bez zmian - zaczyna Liverpool.

21:53

Wracamy za ok. kwadrans.

45+1 min.

KONIEC pierwszej połowy. Na razie nie jest to heavy metal, a raczej punk rock przy partyjce szachów. Do przerwy bez goli.

45 min.

Jeszcze 60 sekund pograją zawodnicy w tej połowie.

45 min.

Wreszcie akcja Liverpoolu na dużej szybkości. Firmino zaprzepaścił jednak tę szansę po za mocnym zagraniu.

42 min.

Dośrodkowanie Gnabry'ego nie trafiło ani do Martineza, ani do Lewandowskiego. We wszystko włączył się Matip i wybił na rzut rożne. Korner znowu nie przyniósł powodzenia.

41 min.

Ależ pograli Salah z Robertsonem. Obrońca Liverpoolu dograł do Matipa, a ten nie trafił w światło bramki.

39 min.

Lewandowski oddał strzał po centrze z rzutu rożnego. Zrobił to jednak zbyt lekko, próbował poprawić, ale uprzedził go Alisson.

38 min.

Piłkarze Liverpoolu jakby się umówili na uderzenia przewrotką. Wcześniej próbował Keita, teraz Mane. Obaj powinni o tym jak najszybciej zapomnieć.

37 min.

Alisson na wszelkie wypadek broni strzał Gnabry'ego. Z kornera nie było żadnego pożytku.

34 min.

Ciąg dalszy problemów Kimmicha. Najpierw kartka, a teraz kontuzja. Niemiec wraca na murawę i próbuje "rozbiegać".

33 min.

Liverpool zaprzepaścił znakomitą okazję. Piłka po strzale Keity trafiła do Mane, który miał przed sobą już tylko Neuera. Senegalczyk stał jednak tyłem do rywala i spanikował. Efekt? Niecelne uderzenie.

30 min.

Pół godziny za nami, a my wciąż mamy partię szachów na Anfield. Oba zespoły z dużym respektem i z wiedzą, że jest jeszcze drugi mecz.

28 min.

Bayern już ma spory problem przed rewanżem - Joshua Kimmich zarobił żółtą kartkę i będzie musiał pauzować.

27 min.

Lewandowski szarżował na bramkę Alissona, ale umiejętnie został wypchnięty poza pole karne. Zagrał jednak do Jamesa, a Kolumbijczyk stracił piłkę.

24 min.

Bardzo blisko powodzenia był Salah! Na raty rozegrany rzut wolny, Egipcjanin doszedł do uderzenia głową, ale przestrzelił.

22 min.

Błąd na błąd - Robertson źle zagrał w kierunku Alissona, do piłki dopadł Gnabry i... wypadł z nią za linię końcową.

20 min.

Ekwilibrystyczne uderzenie Keity. Pomylił się znacznie.

17 min.

Alisson bliski był asysty... do graczy Bayernu. "Lewy" naciskał Brazylijczyka, który oddał futbolówkę rywalom. Ci jednak z prezentu nie skorzystali.

16 min.

Mane zachował się zbyt egoistycznie. Mógł odegrać do dobrze włączającego się Robertsona, ale Senegalczyk postanowił sam finalizować akcję.

14 min.

Aj, to byłby gol samobójczy Matipa. Duże szczęście Liverpoolu.

13 min.

Błyskawiczna odpowiedź. To powinno być 1:0! Po znakomitej akcji Gnabry'ego Lewandowski trafił wprost w Alissona. Późniejsze uderzenie Kimmicha zostało zablokowane.

12 min.

Pierwszy celny strzał w tym spotkaniu. Henderson idealnie zagrał za linię do Salaha, a ten czubkiem buta skierował piłkę w światło bramki. Neuer nie miał problemów z obroną.

10 min.

Nieporozumienie Alissona z Fabinho. Bramkarz zdołał jednak wybić piłkę z pola karnego.

9 min.

Bawarczycy często wykorzystują Neuera, do którego doskakują napastnicy Liverpoolu i nie dają mu rozgrywać od tyłu.

7 min.

Mało płynnej gry. Bayern wygląda na razie na zespół, który przyjechał na Anfield przeszkadzać i czekać na kontrę.

5 min.

Zabawa Neuera z Sule mogła zakończyć się groźną okazją "The Reds". Ostatecznie od autu rozpoczęli goście.

3 min.

Dużo podań, ale też sporo niedokładności w pierwszych sekundach. Częściej, co zrozumiałe, to gospodarze operują piłką, a Bayern czeka na swojej połowie.

2 min.

Faulowany Robert Lewandowski. Matip szybko pokazał Polakowi, że nie będzie miał dziś łatwego życia.

1 min.

Grają! Zaczęli gospodarze.

21:01

Zawodnicy Bayernu mogą poczuć się trochę jak w Bundeslidze. "You'll never walk alone" to także hymn Borussii Dortmund, wielkiego rywala Bawarczyków.

21:00

Piłkarze wychodzą na murawę. Czekamy na wielkie widowisko!

20:15

Swoje problemy ma także Bayern. Podstawowa jedenastka wygląda obiecująco, ale absencje Muellera, Boatenga i Goretzki, który wypadł w ostatniej chwili z powodu urazu kostki, sprawiają, że Nico Kovac będzie miał bardzo małe pole manewru. Na ławce jest aż trzech niedoświadczonych graczy, a z tych bardziej ogranych są jedynie Ribery, Rafinha i Sanches.

20:09

Największym problemem "The Reds" jest nieobecność lidera linii obrony Virgila van Dijka. Holender pauzuje za kartki, a zatem za pilnowanie Lewandowskiego będą dziś odpowiadać Matip i Fabinho.

19:57

Bayern rozpocznie ten mecz bez Ribery'ego, który dołączył do drużyny z opóźnieniem ze względu na narodziny dziecka, ale z Comanem. Występ Francuza stał pod znakiem zapytanie z uwagi na kontuzję, jakiej doznał w ostatniej kolejce Bundesligi. Na szpicy zobaczymy oczywiście najlepszego strzelca LM, Roberta Lewandowskiego.

19:54

Znamy już składy na to spotkanie. Gospodarze zagrają m.in. bez Jamesa Milnera, a z Naby'm Keitą. Jest też oczywiście ofensywne trio, którego najbardziej obawia się Bayern. Jeden z jego członków, Roberto Firmino, zna smak gry przeciwko Bawarczyków z występów w Bundeslidze.

19:52

Witamy i zapraszamy na relację z hitu 1/8 finału Ligi Mistrzów Liverpool - Bayern Monachium.