Liverpool - Barcelona 4:0. "The Reds" w finale Ligi Mistrzów!

07.05.2019 23:10

Liverpool pokonał Barcelonę 4:0 i awansował do finału Ligi Mistrzów. Gole dla "The Reds" strzelali Divock Origi i Georginio Wijnaldum.

Barcelona - Liverpool fot. PAP/EPA

Ktokolwiek zdecydował się ostatecznie obejrzeć mecz Liverpoolu z Barceloną, mimo że wszyscy zaliczali go do tych z rodzaju "przesądzonych", z pewnością nie pożałował. Podopieczni Jurgena Kloppa po fenomenalnym spotkaniu i strzeleniu gościom czterech goli nie tylko odrobili bowiem straty do rywala, ale ostatecznie pokonali "Blaugranę" w półfinałowym dwumeczu Ligi Mistrzów 4:3.

Liverpool - Barcelona: Gol Origiego

Strzelanie dla gospodarzy rozpoczęło się dość szybko, ponieważ już w siódmej minucie meczu wyplutą piłkę przez Andre Ter Stegena po strzale Jordana Hendersona wbił do siatki Divock Origi.

Do końca pierwszej połowy spotkanie było wyrównane, jednak oblicze Liverpoolu diametralnie odmieniła przymusowa zmiana przeprowadzona w przerwie przez Jurgena Kloppa: na boisku za kontuzjowanego Andy'ego Robertsona pojawił się Georginio Wijnaldum, który w następnych 10 minutach meczu przyprawił kibiców "The Reds" o zawał serca.

Mecz Liverpool - Barcelona w Lidze Mistrzów: Dwie bramki Wijnalduma, kolejny gol Origiego

I to pozytywnie! W 54. minucie spotkania wykorzystał mocne podanie po ziemi od Trenta Alexandra-Arnolda i wcisnął piłkę do bramki po palcach Ter Stegena, a już dwie minuty później zdobył gola na 3:0 po wykorzystaniu dośrodkowania z lewej strony boiska Xherdana Shaqiriego. Wówczas wszystko było jasne: Holender doprowadził do remisu w dwumeczu obu ekip jako rezerwowy i stał się tym samym bohaterem kibiców swojego klubu.

Sporo wskazywało na to, że pojedynek zakończy się dogrywką, bowiem obie drużyny były już mocno zmęczone, jednak fenomenalnym wykonaniem rzutu rożnego w 79. minucie popisał się ponownie Alexander-Arnold. Anglik wykonał kornera praktycznie równo z gwizdkiem sędziego Cuneyta Cakira, a zaskoczona obrona wraz z niemieckim golkiperem Barcy nie przypilnowała Origiego, który zaliczył swoje drugie sytuacyjne trafienie w tym meczu.

Mimo jeszcze kilku rozpaczliwych prób, podopiecznym Ernesto Valverde nie udało się do końca spotkania strzelić bramki, a Liverpool zatryumfował nie tylko we wtorkowym starciu, ale w całym dwumeczu tego półfinału Ligi Mistrzów.

Finał Champions League: z kim, kiedy i gdzie?

"The Reds" zostali zatem pierwszym zespołem, który znalazł się w finale rozgrywek Champions League 2018/2019, a kto dołączy do liverpoolczyków na Wanda Metropolitano w Madrycie dowiemy się już w środę po spotkaniu Ajaksu z Tottenhamem, na relację którego również zapraszamy na stronę sport.radiozet.pl.

Poniżej relacja z wtorkowego starcia Liverpoolu z Barcą:

KONIEC

Więcej słów nie potrzeba - marzenie kibiców Liverpoolu się spełniło, drugi finał Ligi Mistrzów "The Reds" z rzędu stał się faktem. Dziękuję serdecznie za wspólne śledzenie relacji i do zobaczenia już niebawem!

KONIEC

Milner kradnie teraz minuty meczu, a sędzia kończy spotkanie! LIVERPOOL W FINALE LIGI MISTRZÓW! "The Reds" zrobili to, odrobili straty do Barcy i pokonali "Blaugranę" 4:0! CZTERY ZERO!

90+4'

Teraz przejmuje świetnie piłkę Fabinho, który rozpoczął kontrę po ataku pozycyjnym Barcelony. Faulowany jednak Brazylijczyk, Liverpool kradnie minuty meczu.

90+2'

Dobra akcja Liverpoolu, przed szansą był Mane, ale na spalonym Senegalczyk. Kontra Barcy, ale nieskuteczna.

90+1'

Pięć minut doliczonych do regulaminowego czasu gry. Na boisku zameldowali się wcześniej Malcolm za Rakiticia i Daniel Sturridge za Shaqiriego.

89'

Świetna akcja Nelsona Semedo: Portugalczyk dośrodkował po ziemi w pole karne, jednak żadnemu z graczy Barcelony nie udało się przeciąć wrzutki.

87'

Kontuzja Origiego i zmiana Liverpoolu wybiła graczy Barcelony z rytmu gry, chociaż to oni teraz próbują stworzyć akcję bramkową atakiem pozycyjnym.

85'

Jeden z największych bohaterów tego spotkania, Divock Origi, schodzi z boiska z powodu kontuzji. W jego miejsce pojawia się powracający z przerwy po urazie Joe Gomez.

83'

Rzut wolny dla Live na skraju pola karnego znowu wykona Alexander-Arnold, ale na boisku leży Origi. Będzie potrzebna interwencja lekarzy.

79'

Gooooool dla Liverpoolu! Druga bramka Origiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Alexandra-Arnolda. Liverpool melduje się póki co w finale Ligi Mistrzów!

78'

Barca cały czas w natarciu, wrzutka Alby, ale blokowana przez Matipa.

76'

Z dystansu próbował teraz z rzutu wolnego Alexander-Arnold, ale piłki trzeba będzie szukać na trybunach.

76'

Żółta kartka dla Nelsona Semedo za faul na Mane.

74'

Druga zmiana w Barcelonie: Arthur pojawi się na boisku za Arturo Vidala.

72'

Wcześniej pominęliśmy zmianę: za Coutinho na boisku zameldował się Semedo.

70'

Milner dorzucał na Origiego, ale Ter Stegen pewnie łapie piłkę.

68'

Dobrze wykonany rzut rożny, zagranie do Rakiticia, ten zgrywa do Messiego, Argentyńczyk uderza, ale Alisson znowu dobrze broni.

67'

Do wolnego szykuje się sam poszkodowany, ale uderza prosto w mur. Rzut rożny dla Barcy po wybiciu Milnera.

66'

Żółta kartka dla Joela Matipa po faulu na Messim. Groźny rzut wolny dla Barcy.

63'

Teraz był groźny rzut wolny ze skraju pola karnego dla Live, ale niewykorzystany.

61'

Bardzo wysoki pressing Liverpoolu. "The Reds" chcą chyba jak najszybciej dobić rywali!

59'

Niesamowite emocje i atmosfera na boisku. Obie drużyny walczą teraz o piłkę w rytmie hymnu Liverpoolu.

56'

CO TU SIĘ DZIEJE! 3:0 DLA LIVERPOOLU! "The Reds" odrabiają straty! Wijnaldum z główki po wrzutce Shaqiriego strzela piękną bramkę!

55'

GOOOOL! 2:0 dla Liverpoolu! Cóż nam się robi za spotkanie! Świetna akcja Alexandra-Arnolda, dośrodkowanie do Wijnalduma, strzał z pierwszej piłki Holendra i gol! Piłka przeszła jeszcze przez palce Ter Stegena, ale Niemiec nie zołał zatrzymać strzału.

53'

Znowu w natarciu Barca: Alba do środka, jednak niecelnie. Przy próbie wyprowadzenia kontry przez Liverpool Rakitić blokuje piłkę ręką. Żółta kartka dla Chorwata.

51'

Piękne podanie Messiego do Suareza, dobry strzał Urugwajczyka, ale równie świetna obrona Alissona!

50'

Teraz była chwila walki o posiadanie futbolówki, ale wreszcie zaatakował Liverpool. Zagranie do Mane dobre, ale piłkę sprzed nosa wybija Senegalczykowi Sergi Roberto. Rzut rożny dla "The Reds" ponownie na van Dijka, Holender świetnie z piętki, ale broni Ter Stegen!

48'

Wrzuca Shaqiri na głowę Wijnalduma, ale blokują defensorzy gości.

47'

Znowu dobrze zaczyna Live: rzut rożny dla "The Reds" przyjmuje van Dijk, którego zgranie zostało ostatecznie zablokowane przez obrońców Barcelony.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę! Jedna zmiana w drużynie gospodarzy: Wijnaldum za Robertsona w związku z urazem Szkota. Na lewą obronę powędruje zatem James Milner.

PRZERWA

Przyjemne dla oczu uściski obu trenerów. Czy tak będzie także po meczu? Za chwilę zaczynamy drugą połowę spotkania.

PRZERWA

Zarządzający Twitterem Barcy bardzo optymistycznie:

PRZERWA

Koniec pierwszej części spotkania! 1:0 dla Liverpoolu po golu Origiego. Czy "The Reds" odrobią straty do Barcy?

45+4'

Był rzut rożny dla Liverpoolu, ale niewykorzystany. Kontra Barcy zakończona dobrą wrzutką do Alby w pole karne, ale świetna interwencja Alissona.

45+3'

Fatalny błąd Shaqiriego: piłkę odbiera Messi, zagrywa do Roberto, ten odgrywa Argentyńczykowi i minimalnie niecelnie uderza najlepszy piłkarz Barcy!

45+2'

Milner próbował wrzutki na Mane, ale bardzo niecelnie. Piłkę w rękach ma Ter Stegen.

45+1'

Cztery minuty doliczone do podstawowego czasu gry. Przy piłce Barca, traci jednak jej posiadanie, a Busquets fauluje Fabinho. Żółta kartka dla Hiszpana.

44'

Kolejny niewykorzystany atak Barcy i znów pozycyjnie "Blaugrana".

43'

Teraz Robertson strzela z dystansu, ale zablokował go Vidal. Rzut rożny dla "The Reds" niewykorzystany i kontra Barcy.

42'

Kolejna powolna akcja Barcelony zakończona stratą. Liverpoolczycy nerwowo, wrzutka z głębi pola od Shaqiriego do Mane, ale minimalnie niecelna.

40'

Atakował Liverpool, jednak nieskutecznie. Kontra Barcy zamieniona w atak pozycyjny zakończony autem dla "The Reds". Na murawie leży Robertson, uraz wydaje się być podobny do tego Hendersona.

38'

Znów atak pozycyjny "Blaugrany", ale przerywa ją van Dijk.

37'

Wrzucał Shaqiri, ale prosto w ręce Ter Stegena. Przy piłce spokojnie Barca.

36'

Teraz w natarciu Barcelona, ale jej akcja zatrzymana faulem po stracie piłki Arturo Vidala.

35'

Atakował Messi, ale Argentyńczyk stracił piłkę. Groźna kontra Liverpoolu wyprowadzona przez Milnera, ale zupełnie niewykorzystana przez Anglika.

33'

Wijnaldum instruowany już przez asystenta Jurgena Kloppa. Henderson zszedł jednak o własnych siłach poza linię boczną boiska i wraca do gry.

32'

Teraz z kolei na murawie leży Henderson. Przy jednej z akcji źle stanął na lewej nodze i jest duże prawdopodobieństwo, że opuści boisko. Rozgrzewa się już Wijnaldum.

30'

Lezą po starciu z samymi sobą piłkarze Barcy: Lenglet i Jordi Alba. Obaj wracają jednak szybko do gry.

29'

Teraz akcję tworzy od dłuższego czasu Barca. Raz na jakiś czas piłkarze "Blaugrany" uspokajają mecz, by nagle zaatakować. Świetne podanie Messiego do Rakiticia, ten wrzuca, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Rzut rożny, a po nim spalony gracza Barcelony.

26'

Znowu Liverpool: w przebojowej akcji Shaqiri, ale zatrzymany przez obrońcę Barcelony.

25'

Znowu pozycyjny atak Barcy, "The Reds" czyhają na kontry. Dośrodkowywał przed chwilą Origi, ale za lekko i bardzo niecelnie.

23'

Dobre podanie Van Dijka do Mane, ten wycofuje do Robertsona, a Szkot z całej siły huknął na bramkę. Broni świetnie Ter Stegen.

22'

Atak Liverpoolu: Mane napędza akcję, dośrodkowuje w stronę Fabinho, ale niecelnie. Później jeszcze dobra, sytuacyjna wrzutka Robertsona do Hendersona, ale strzał Anglika zablokowany.

21'

Ponownie faul gracza "The Reds": tym razem Milner wykasza równo z trawą Suareza.

20'

Teraz faul Hendersona w środku pola, chociaż sędzia chyba pospieszył się z użyciem gwizdka.

18'

Znowu akcja Barcy: bardzo dobre uderzenie Coutinho broni Alisson. Dobitka ponownie obroniona przez brazylijskiego bramkarza, który wybija tym razem na rzut rożny. Po kornerze groźny strzał z dystansu, ale minimalnie niecelny.

16'

Wreszcie Barcelona w swoim stylu rozgrywa piłkę. Piękne długie podanie Busquetsa do Jordiego Alby, ten zgrywa do Messiego, jednak Argentyńczyk mocno przesadził z dryblingiem. Zmarnowana świetna okazja.

15'

Po tej akcji dłużej przy piłce Barca.

14'

Teraz wreszcie akcja Barcy! Niezły rajd Alby po skrzydle, zagranie do tyłu do Leo Messiego i świetna interwencja Alissona. Rzut rożny dla "Blaugrany" jednak niewykorzystany.

13'

Teraz gra się nieco uspokoiła - widzimy nietypowy obrazek, Barcelona nie potrafi sobie poradzić z piłką przy nodze.

11'

Żółta kartka dla Fabinho. Bardzo ostre wejście Brazylijczyka w nogi rywala.

10'

Przewracał się w polu karnym Mane, ale sędzia Cakir nie decyduje się podyktować jedenastki.

7'

Goool dla Liverpoolu! Sytuacyjna bramka Origiego po dobitce od strzału Hendersona.

6'

Obraz gry póki co się nie zmienia, oba zespoły próbują swoich sił w tworzeniu ataków od środka pola, ale nieudanie. Teraz będzie rzut rożny dla Liverpoolu po akcji Mane.

3'

Teraz spokojnie piłkę holuje Liverpool, próbuje ataku pozycyjnego, ale póki co nieskutecznie.

2'

Problemy przy wybiciu kornera przerwane centrą do Fabinho, który ostatecznie nie trafia w piłkę.

1'

Pierwsza akcja Liverpoolu po kontrze ataku Messiego. Zagrywał Mane, ale obrońca wybija na rzut rożny.