W jednym momencie klub stał się pośmiewiskiem. Wszystko przez wikipedię

Maciej Walasek
03.02.2018 11:53
W jednym momencie klub stał się pośmiewiskiem. Wszystko przez wikipedię
fot. Twitter

FK Poniewież podpisał umowę z nowym piłkarzem. Jednak odpowiedzialni za transfery nie sprawdzili, czy informacje na temat Barkleya Miguela-Panzo są wiarygodne. Zamiast tego uwierzyli danym zawartym na Wikipedii.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Litewski klub nie mógł nachwalić się pozyskaniem 25-latka. Aczkolwiek okazało się, że sprowadzono go do zespołu opierając się na informacji zawartych na… Wikipedii. Barkley Miguel-Panzo  dysponował doskonałymi osiągnięciami, z których można było się dowiedzieć m.in., że w latach 2010-2012 był zawodnikiem Queens Park Rangers.

Zobacz także

- Piłkarz rozpoczynał swoją profesjonalną karierę w Anglii w Queens Park Rangers. W latach 2010-2012 reprezentując QPR w Championship Panzo w 36 meczach zdobył 24 gole – podał FK Poniewież.

- Później piłkarz grał w Sarlat Marcillac, Moulins, Brevinois Foot, Les Sables-d'Olonne i Orleans – dodał klub w oświadczeniu.

W rzeczywistości Miguel-Panzo grał w drużynie Woking - klubie z piątej klasy rozgrywkowej.

Litwini nie przeprowadzili żadnych testów sprawdzających piłkarza, a jego umiejętności zweryfikowali wyłącznie opierając się na danych zawartych w internecie. Po transferze informacje zostały zmienione. Z podanych wiadomości można było przeczytać, że Barkley Miguel-Panzo grał w barwach QPR, skąd przeszedł do Realu Madryt, w którym zagrał w 14 meczach i strzelił 10 bramek.

Ponadto miał wystąpić w 952 meczach koszykarskiej drużyny New York Knicks.

RadioZET.pl/SportoweFakty/MW