Ronaldo tłumaczy powody odejścia z Realu Madryt. Napisał list do kibiców

Krzysztof Sobczak
11.07.2018 16:40
Cristiano Ronaldo napisał list do kibiców Realu Madryt
fot. PAP/EPA

Po dziewięciu latach Cristiano Ronaldo postanowił opuścić Real Madryt i przenieść się do Juventusu. Powody swojego odejścia Portugalczyk wyjaśnił w liście opublikowanym na oficjalnej stronie hiszpańskiego klubu.

Zagłosuj

Czy Juventus z Cristiano Ronaldo wygra Ligę Mistrzów?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Uważam, że nadszedł moment na otworzenie nowego etapu w moim życiu i dlatego poprosiłem klub, by zaakceptował moją sprzedaż. Czuję właśnie coś takiego i proszę wszystkich, a szczególnie naszych fanów, by mnie zrozumieli. Proszę o to" - napisał CR7 i tym samym odpowiedział na apele władz "Królewskich", by publicznie wyjaśnił powody swojej decyzji. "Te lata w Realu Madryt i w mieście Madrycie były najprawdopodobniej najszczęśliwszymi w moim życiu" - dodał.

"Wiele rozmyślałem i wiem, że nadszedł moment na nowy cykl. Odchodzę, ale tę koszulkę, ten herb i Santiago Bernabeu będę czuć zawsze jako coś mojego niezależnie od tego, gdzie będę" - zaznaczył w dalszej części.

Portugalczyk podziękował pracownikom Realu, kolegom, rywalom, z którymi mierzył się w hiszpańskiej Primera Division oraz kibicom.

"To było 9 absolutnie cudownych lat. To było 9 wyjątkowych lat. Był to dla mnie emocjonujący czas, kiedy czułem się w pełni doceniony, ale także ciężki, bo Real Madryt to klub największych wymagań. Wiem jednak, że nie będę mógł nigdy zapomnieć o tym, jak cieszyłem się tutaj Futbolem w wyjątkowy sposób" - napisał.

Ronaldo odchodzi z Realu

Cristiano Ronaldo dołączył do Realu Madryt w 2009 roku po transferze z Manchesteru United. W trakcie swojego pobytu na Santiago Bernabeu zdobył 451 goli w 438 meczach, sięgnął po kilkanaście trofeów i 4-krotnie zdobył Złotą Piłkę.

Z Juventusem Ronaldo podpisał 4-letni kontrakt.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Real Madrid/realmadryt.pl/KS