Zamknij

Lionel Messi zdobywcą Złotej Piłki. Ale Lewandowski i tak przeszedł do historii

29.11.2021 21:53
Lionel Messi
fot. Xinhua News/East News

Lionel Messi został laureatem Złotej Piłki w 2021 roku. Zawodnik Paris Saint-Germain i reprezentacji Argentyny pokonał w plebiscycie Roberta Lewandowskiego i Karima Benzemę. Polak zajął drugie, najwyższe w historii naszego kraju miejsce w tym plebiscycie.

Lionel Messi sięgnął w poniedziałek, 29 listopada po swoją siódmą Złotą Piłkę w karierze. Z tyloma zwycięstwami w tym prestiżowym francuskim plebiscycie Argentyńczyk jest niekwestionowanym rekordzistą. Za nim znajduje się bowiem Portugalczyk Cristiano Ronaldo, który triumfował w Balon d'Or pięć razy.

Złota Piłka 2021: Lionel Messi

Sięgnąwszy po siódmą Złotą Piłkę, Messi pokonał na swojej drodze drugiego głównego faworyta do zdobycia tej nagrody, naszego reprezentanta - Roberta Lewandowskiego. Polak został sklasyfikowany na drugim miejscu. Argentyńczyk wygrał jednak minimalnie. Uzbierał 613 punktów, podczas gdy "Lewy" - 580.

Największym sukcesem Lionela Messiego w 2021 roku jest zdecydowanie wygranie z reprezentacją Argentyny turnieju Copa America (odpowiednika naszego Euro), którego został zresztą królem strzelców (ex aequo z Kolumbijczykiem Luisem Diazem). 34-latka wybrano również najlepszym piłkarzem tych rozgrywek.

Złota Piłka 2021: WYNIKI

Zawodnik Paris Saint-Germain został również w sezonie 2020/2021 królem strzelców La Ligi z 30 golami w 38 kolejkach oraz zdobył z Barceloną Puchar Króla. Łącznie strzelił w 2021 roku 41 bramek, na które złożyło się 28 trafień w barwach "Dumy Katalonii", 4 w barwach PSG oraz 9 w reprezentacji Argentyny.

ZOBACZ KONIECZNIE: DOKŁADNE WYNIKI ZŁOTEJ PIŁKI 2021

Plebiscyt Złotej Piłki powrócił po rocznej przerwie z powodu pandemii koronawirusa.