Lionel Messi zawieszony na cztery mecze za obrażanie sędziego!

Andreas Nicolaides
28.03.2017 17:44
Lionel Messi zawieszony na cztery mecze za obrażanie sędziego!

Lionel Messi został zawieszony na cztery mecze za obrażenie sędziego liniowego w piątkowym meczu z Chile (1:0) w eliminacjach mistrzostw świata 2018 w strefie CONMEBOL. To oznacza, że we wtorek nie zagra z Boliwią.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zajście z udziałem Messiego zostało zarejestrowane przez kamery telewizyjne. Na podstawie tych materiałów FIFA wszczęła postępowanie i ukarała Argentyńczyka, który w meczu z Chile strzelił jedyną bramkę (z rzutu karnego).

- Ta decyzja jest zgodna z wcześniejszymi orzeczeniami Komitetu Dyscyplinarnego FIFA dotyczącymi podobnych przypadków - napisano w uzasadnieniu.

Kara została wprowadzona natychmiast, bo obejmuje wtorkowy mecz wyjazdowy z Boliwią. Oprócz tego Messi nie będzie mógł zagrać w meczach eliminacyjnych mistrzostw świata z Urugwajem, Wenezuelą i Peru. Szczególnie ważny będzie brak Messiego w rywalizacji z Urugwajem, który po 13 kolejkach z dorobkiem 23 punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli i ma oczko więcej od Argentyny. Z 30 punktami prowadzi Brazylia.

Dodatkowo Messi został ukarany grzywną w wysokości 10 tys. franków szwajcarskich. Zarówno piłkarz, jak i argentyńska federacja zapowiedziały odwołanie się od tej kary.

RadioZET.pl/PAP/mach/krys/AN