Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Lionel Messi zawieszony na cztery mecze za obrażanie sędziego!

28.03.2017 17:44
sport

Lionel Messi został zawieszony na cztery mecze za obrażenie sędziego liniowego w piątkowym meczu z Chile (1:0) w eliminacjach mistrzostw świata 2018 w strefie CONMEBOL. To oznacza, że we wtorek nie zagra z Boliwią.

Lionel Messi zawieszony na cztery mecze za obrażanie sędziego!

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zajście z udziałem Messiego zostało zarejestrowane przez kamery telewizyjne. Na podstawie tych materiałów FIFA wszczęła postępowanie i ukarała Argentyńczyka, który w meczu z Chile strzelił jedyną bramkę (z rzutu karnego).

- Ta decyzja jest zgodna z wcześniejszymi orzeczeniami Komitetu Dyscyplinarnego FIFA dotyczącymi podobnych przypadków - napisano w uzasadnieniu.

Kara została wprowadzona natychmiast, bo obejmuje wtorkowy mecz wyjazdowy z Boliwią. Oprócz tego Messi nie będzie mógł zagrać w meczach eliminacyjnych mistrzostw świata z Urugwajem, Wenezuelą i Peru. Szczególnie ważny będzie brak Messiego w rywalizacji z Urugwajem, który po 13 kolejkach z dorobkiem 23 punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli i ma oczko więcej od Argentyny. Z 30 punktami prowadzi Brazylia.

Dodatkowo Messi został ukarany grzywną w wysokości 10 tys. franków szwajcarskich. Zarówno piłkarz, jak i argentyńska federacja zapowiedziały odwołanie się od tej kary.

RadioZET.pl/PAP/mach/krys/AN

Oceń