Zamknij

Lionel Messi pobił rekord wszech czasów. Wzruszył się podczas przemowy

10.09.2021 09:16
Lionel Messi pobił rekord Pelego. Argentyńczyk wzruszył się podczas przemowy
fot. PAP/EPA/Juan Ignacio Roncoroni / POOL

Dzięki hattrickowi zdobytemu w meczu z Boliwią Lionel Messi pobił należący do Pelego rekord goli strzelonych dla reprezentacji. Argentyńczyk jest obecnie najskuteczniejszym zawodnikiem w historii reprezentacji z południowej Ameryki.

  • Lionel Messi w meczu z Boliwią zdobył 77, 78 i 79. bramkę dla Argentyny. Jego zespół wygrał mecz 3:0
  • Rekord, który ustanowił Pele dotyczył liczby goli zdobytych dla reprezentacji. Dokładniej, chodzi o drużyny z południowej Ameryki
  • Pele zdobył ich 77. Messi wyrównał i pobił ten rekordzistą

Lionel Messi potrzebował na pobicie rekordu 153 meczów. Dzięki jego hattrickowi z Boliwią Argentyna umocniła się na drugim miejscu w tabeli. Albiceleste mają 18 punktów, a trzeci w tabeli Urugwaj 15 i jeden mecz więcej.  Prowadzi Brazylia z kompletem punktów (24) po 8 spotkaniach

Po ostatnim gwizdku meczu z Boliwią Messi mógł zaprezentować publiczności puchar, który Argentyna dostała za zwycięstwo w Copa America. - Czekałem na to długo. Teraz będę się cieszył, bo to niezwykły moment. Jestem bardzo szczęśliwy – mówił wyraźnie wzruszony Messi w przemowie skierowanej do kibiców.

Rekord goli strzelonych dla reprezentacji bez podziału na kontynenty  należy do Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zdobył 111 bramek w 180 spotkaniach.

RadioZET.pl/AFP