Zaskakująca porażka PSG. Trio Messi, Neymar, Mbappe bez gola

03.10.2021 15:25
Rennes - PSG

Paris Saint-Germain niespodziewanie przegrało na wyjeździe z Rennes 0:2. To pierwsza strata punktów wicemistrzów Francji w tym sezonie.

W meczu z Rennes trener Mauricio Pochettino wystawił od początku trio złożone z Lionela Messiego, Neymara i Kyliana Mbappe, dodatkowo wspomagane przez Angela Di Maria. Ofensywne ustawienie nie przełożyło się jednak na bramki.

Rennes - Paris Saint-Germain WYNIK 2:0

Te strzelali w niedzielę tylko gospodarze. Najpierw tuż przed przerwą trafił Gaetan Laborde, a już chwilę po wznowieniu gry w drugiej połowie na 2:0 podwyższył Flavien Tait.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, choć do siatki rywali trafił Mbappe. Jego gol nie został jednak uznany.

Tabela Ligue 1 po meczu Rennes - PSG

To była pierwsza porażka PSG w sezonie. W poprzednich ośmiu spotkaniach ekipa ze stolicy Francji odniosła komplet zwycięstw. Mimo tego utrzymała pierwszą pozycję w tabeli i ma aż sześć punktów przewagi nad drugim Lens. Rennes zajmuje siódme miejsce.