Zamknij

Koszmarny atak na piłkarza Lorient. Kobieta oblała mu twarz kwasem

02.07.2021 17:49
Yoane Wissa (w środku)
fot. SEBASTIEN SALOM-GOMIS/AFP/East News

Yoane Wissa, piłkarz francuskiego Lorient, został zaatakowany we własnym mieszkaniu. Kobieta, która miała poprosić go o autograf dla syna, oblała mu twarz żrącą substancją. Wissa przeszedł już operację.

Yoane Wissa, piłkarz francuskiego Lorient, został zaatakowany we własnym mieszkaniu. Kobieta, która miała poprosić piłkarza o autograf dla syna, oblała mu twarz żrącą substancją. Wissa przeszedł już operację.

- Napastnik Lorientu Yoane Wissa został zaatakowany w nocy z czwartku na piątek – poinformował klub z Bretanii. 24-latek został natychmiast przewieziony do szpitala i operowana. Według francuskich mediów Wissa ma m.in. poparzone oczy.

Yoane Wissa oblany kwasem. Władze Lorient: "liczymy na sprawiedliwość"

„Yoane musiał przejść operację. Klub jest w szoku i pragnie okazać wsparcie dla Yoane i jego rodziny oraz życzy jego zawodnikowi szybkiego powrotu do zdrowia. FC Lorient liczy na sprawiedliwość, która pozwoli potępić autora tego ataku" - napisały władze Lorient w oświadczeniu.

Według bretońskiego dziennika – Telegram – Wissa został oblany przez kobietę, która poprosiła piłkarza o autograf dla jej syna. Piłkarz zgodził się podpisać.

Wissa był jednym z zawodników, który pomógł w utrzymaniu Lorient w Ligue 1. Napastnik grał w 38 meczach i strzelił 10 bramek. Przed podpisaniem kontraktu z Les Merlus w 2018, Wissa grał dla Angers, którzy wypożyczyli go do Laval i AC Ajaccio.

RadioZET.pl/AFP/RMC