Zamknij

W tych rozgrywkach już nie zagrają. Lyon i Paris FC surowo ukarane

27.12.2021 21:51
Moussa Dembele
fot. FRANCK FIFE/AFP/East News

Francuskie kluby Olympique Lyon i drugoligowy Paris FC zostały ukarane przez tamtejszą federację piłkarską wykluczeniem z udziału w Pucharze Francji oraz grzywną za zamieszki, do których doszło na boisku z udziałem kibiców obu drużyn. Mecz z 17 grudnia musiał zostać z tego powodu przerwany i gry już nie wznowiono.

Olympique Lyon i drugoligowy Paris FC zostały wykluczone z rozgrywek Pucharu Francji z powodu zamieszek, do których doszło podczas meczu tych drużyn w 1/32 finału - poinformowała tamtejsza federacja piłkarska.

W przerwie rozgrywanego 17 grudnia w Paryżu spotkania wybuchły walki między kibicami, które przeniosły się również na boisko. Gry już nie wznowiono. Do momentu przerwania meczu był remis 1:1.

W tych rozgrywkach już nie zagrają. Lyon i Paris FC surowo ukarane

Ponadto francuska federacja ukarała Olympique Lyon grzywną 52 tysięcy, a Paris FC - 10 tys. euro. W wyniku tej decyzji do 1/16 finału Pucharu Francji automatycznie awansowała drużyna OGC Nice.

Już wcześniej Olympique Lyon został ukarany odjęciem jednego punktu w rywalizacji ligowej za incydenty, które 21 listopada doprowadziły do przerwania meczu z Olympikiem Marsylia na własnym stadionie. Grę przerwano po tym, jak zawodnik gości Dimitri Payet został uderzony rzuconą z trybun pełną wody butelką, gdy szykował się do wykonania rzutu rożnego.

RadioZET.pl/PAP