Zamknij

Vladimir Petkovic odszedł z kadry. Trener Szwajcarii objął klub we Francji

27.07.2021 23:17
Vladimir Petkovic odchodzi z kadry. Trener Szwajcarii obejmie klub we Francji
fot. Pool AFP/Associated Press/East News

Vladimir Petkovic, trener reprezentacji Szwajcarii, zakończył pracę z kadrą i objął Girondins Bordeaux. Bośniacki szkoleniowiec na ostatnich trzech imprezach: Euro i mistrzostwach świata wychodził ze swoją drużyną z grupy, docierając najwyżej aż do ćwierćfinału turniejów.

Petkovic poprosił, by zakończyć jego kontrakt ze szwajcarską federacją piłki nożnej (ASF), chcąc spróbować się we Francji. ASF zgodziła się na prośbę selekcjonera i jego nowego pracodawcy – Bordeaux – poinformowali przedstawiciele federacji.

Jak poinformowała francuska gazeta Sud-Ouest, ASF otrzyma 2 miliony euro rekompensaty. Petkovic w Bordeaux zarobi 1.5 miliona euro za sezon. Jego kontrakt ma obowiązywać przez 2 lata.

Vladimir Petkovic w Girondins Bordeaux. "To było siedem cudownych lat"

- Chcę podziękować dyrektorom za to, że zgodzili się na moją prośbę. To było siedem cudownych lat. Nie zapomnę ich nigdy – stwierdził Petković.

Bordeaux ukończyło ostatni sezon na 12 miejscu. W związku z finansowymi nieprawidłowościami miało zostać zdegradowano, ale dzięki odpowiedzi przesłanej do francuskiej federacji spadku udało się uniknąć.W lipcu klub wykupił luksemburski biznesmen Gerard Lopez.

Petkovic z reprezentacją Szwajcarii dotarł m.in. do ćwierćfinału Euro 2016, 1/8 mistrzostw świata w Rosji i ćwierćfinału Euro 2020. 

RadioZET.pl/AFP