Zamknij

Tragedia w ośrodku treningowym AS Monaco. Nie żyje 56-latek

22.06.2020 20:15
Tragedia w ośrodku treningowym AS Monaco
fot. AS Monaco

AS Monaco poinformowało w oficjalnym komunikacie o śmierci 56-letniego mężczyzny pracującego przy rozbudowie ośrodka treningowego La Turbie. Piłkarzem tego klubu jest Kamil Glik, a w kolejnym sezonie do drużyny dołączy bramkarz Legii Warszawa Radosław Majecki.

Sezon Ligue 1 został przedwcześnie zakończony z powodu pandemii koronawirusa. Francuskie władze wydały zakaz organizacji wszelkich imprez sportowych do sierpnia, a w takiej sytuacji odkładanie decyzji nie miało najmniejszego sensu i nie leżało w interesie żadnej ze stron. Mistrzem zostało PSG, a AS Monaco zajęło 9. miejsce. Niestety w trakcie przerwy doszło do tragedii w drużynie z Księstwa.

W poniedziałek klub poinformował o wypadku, do którego doszło na terenie położonego u podnóża skał ośrodka treningowego La Turbie. Ok. godziny 14. na mężczyznę pracującego w maszynie budowlanej spadł fragment klifu. 56-latka nie udało się uratować.

Wypadek w ośrodku treningowym AS Monaco

"Wypadek wydarzył się w miejscu prac budowlanych niedostępnym dla publiczności, pracowników oraz zawodników AS Monaco. Poza obszarem przeznaczonym na zajęcia sportowe i medyczne. Głęboko dotknięty klub pragnie w pełni wspierać rodzinę ofiary" - napisano w komunikacie.

Wcześniej klub odwołał konferencję prasową ze względu na kontakt pracowników z osobą zakażoną koronawirusem.

Od 2016 roku piłkarzem AS Monaco jest Kamil Glik, a w kolejnym sezonie do drużyny dołączy Radosław Majecki. Stoper najpewniej opuścić zespół i wróci do Włoch.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/AS Monaco/Sportowe Fakty