Zamknij

Strzelał do ochroniarzy przed klubem. Znany piłkarz skazany na trzy lata więzienia

16.05.2022 11:54

Były reprezentant Francji Tony Vairelles został skazany przez sąd w Nancy na pięć lat więzienia - z czego dwa w zawieszeniu - za przemoc z użyciem broni. Do zdarzenia doszło w 2011 roku, a udział w nim brali również trzej bracia piłkarza.

Tony Vairelles
fot. Imago Sport and News/East News

Były piłkarz reprezentacji Francji Tony Vairelles został skazany przez sąd w Nancy na pięć lat więzienia - z czego dwa w zawieszeniu - za przemoc z użyciem broni. Do zdarzenia doszło w 2011 roku przed dyskoteką. Kary więzienia otrzymali również jego trzej bracia.

Oskarżeni zostali osądzeni za otwarcie ognia i zranienie trzech ochroniarzy klubu nocnego w Essey-les-Nancy w październiku 2011 roku. Tony i Fabrice Vairelles usłyszeli wyroki pięciu lat więzienia, w tym dwóch lat w zawieszeniu. Natomiast Jimmy i Giovan - trzech lat więzienia, z czego dwóch w zawieszeniu.

Tony Vairelles skazany na trzy lata więzienia

Trzej ochroniarze otrzymali wyroki w zawieszeniu: trzy miesiące dla jednego i cztery miesiące dla pozostałych dwóch. Byli sądzeni za użycie m.in. gazu łzawiącego i pałek. Prokuratura żądała kary czterech miesięcy w zawieszeniu dla jednego z ochroniarzy oraz zwolnienia pozostałych dwóch, uznając ich zachowanie za samoobronę.

49-letni obecnie Tony Vairelles wystąpił w ośmiu meczach reprezentacji Francji (jeden gol) w latach 1998-2000. Grał jako napastnik. 1998 roku zdobył mistrzostwo Francji w barwach RC Lens, a pięć lat później w drużynie Olympique Lyon (2003). Grał też m.in. w Nancy, Girondins Bordeaux, Bastii, Rennes i Gueugnon.

RadioZET.pl/PAP