Zamknij

Przemysław Frankowski bohaterem Lens. Zwycięski gol Polaka z mistrzami Francji

18.09.2021 19:21

Przemysław Frankowski zdobył bramkę dla Lens w meczu z Lille w 6. kolejce francuskiej Ligue 1. Dzięki temu zespół Polaka pokonał mistrzów Francji 1:0. Spotkanie trwało ok. pół godziny dłużej z powodu niewłaściwego zachowania kibiców.

Przemysław Frankowski
fot. FRANCOIS LO PRESTI/AFP/East News

Przemysław Frankowski dołączył do Lens w tym roku po dwóch latach w barwach Chicago Fire. Dla francuskiego klubu trafił po raz pierwszy, uwzględniając wszystkie rozgrywki. Na listę strzelców wpisał się w 74. minucie.

W przerwie meczu doszło do zamieszek. Zaczęło się od wzajemnego obrzucania się przedmiotami przez kibiców obu zespołów. Rozsierdzeni tym fani gospodarzy z innej trybuny wpadli na boisko i pobiegli w stronę sektora zajmowanego przez przyjezdnych. Do akcji wkroczyli stewardzi i funkcjonariusze policji.

Ligue 1: Debiutancki gol Frankowskiego, wygrana Lens [WIDEO]

Wcześniej we wrześniu kibice doprowadzili też do wstrzymania meczu Nice z Olympique Marsylia, przez co ten pierwszy klub został ukarany odjęciem dwóch punktów (jednego z nich w zawieszeniu).

Przed pozostałymi rozstrzygnięciami tej kolejki Lens awansowało na pozycję wicelidera z 12 punktami. Więcej ma tylko Paris Saint-Germain, mogące pochwalić się kompletem zwycięstw w pięciu meczach.

RadioZET.pl/PAP