27.09.2021 10:34
Przemysław Frankowski

Przemysław Frankowski znów został doceniony we francuskiej Ligue 1 i został wybrany do najlepszej "11" 8. kolejki według magazynu "L'Equipe". To już drugi raz w tym sezonie, kiedy reprezentant Polski znalazł się w tym zestawieniu.

Przemysław Frankowski prezentuje we Francji kapitalną formę i razem z Lens są pozytywnym zaskoczeniem na początek sezonu. Zespół Francka Haise'a po ośmiu kolejkach jest wiceliderem tabeli, mając punkt przewagi nad Olympique Marsylią i dziewięć straty do prowadzącego PSG.

W miniony weekend Lens znów zaskoczyło kibiców, wygrywając z Marsylią 3:2. Chociaż w ekipie rywali błyszczał Dimitr Payet, strzelając dwa gole, to nie zapewniło drużynie zwycięstwa. Do triumfu swojego zespołu przyczynił się za to Frankowski. 26-latek był jednym z najlepszych graczy na boisku i zanotował przepiękne trafienie. W 27. minucie zdecydował się na strzał dystansu, posyłając piłkę w samo okienko.

Przepiękny gol Przemysława Frankowskiego. Zdjął pajęczynę [WIDEO]

Po spotkaniu francuskie media rozpływały się nad uderzeniem Polaka. Jego postawę dostrzegł również magazyn "LE'quipe", który umieścił pomocnika w jedenastce kolejki, przyznając mu notę 7.

Przemysław Frankowski w jedenastce kolejki Ligue 1

- Po prawej stronie stworzył wiele okazji. Jedną z nich, dzięki swoim umiejętnościom technicznym i świetnej lewej nodze, wykorzystał, by strzelić wyjątkowego gola. Od 70. minuty przeszedł na lewą stronę, gdzie głównie bronił - czytamy na łamach gazety.

To drugi raz w tym sezonie, kiedy Przemysław Frankowski znalazł się w jedenastce kolejki. W poprzedni weekend Polak został wyróżniony za mecz z Lille.