Zamknij

Piękny gest piłkarzy Nantes. Pomogą spełnić największe marzenie Emiliano Sali

21.01.2020 15:52
Emiliano Sala
fot. PAP/EPA

Piękny gest piłkarzy Nantes w rocznicę śmierci Emiliano Sali. Koledzy z byłego zespołu tragicznie zmarłego piłkarza pomogą mu spełnić jego największe marzenie za życia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Piłkarze Nantes uczczą rocznicę śmierci swojego kolegi Emiliano Sali zakładając biało-niebieskie koszulki, w których wystąpią w niedzielę w meczu ligowym z Bordeaux. Zawodnik zginął 21 stycznia ubiegłego roku w katastrofie lotniczej.

Piękny gest piłkarzy Nantes w rocznicę śmierci Emiliano Sali. Spełnią jego marzenie

"Ponieważ on zawsze marzył o tym, żeby zagrać w reprezentacji Argentyny, piłkarze Nantes odłożą swoje żółto-zielone koszulki i zagrają w biało-niebieskich" - poinformował klub w komunikacie.

Sala, wówczas jeden z czołowych strzelców ligi francuskiej, zginął w katastrofie awionetki nad kanałem La Manche w drodze z Nantes do swojego nowego klubu Cardiff City. Po wielu dniach poszukiwań jego ciało odnaleziono i wydobyto 7 lutego.

Po śmierci Argentyńczyka Nantes i Cardiff toczyły spór o opłatę transferową. FIFA nakazała klubowi z Walii zapłacić uzgodnioną pierwszą ratę w wysokości 6 mln euro pod groźbą zakazu transferowego w trzech okienkach. Cardiff odwołał się od tej decyzji do sądu.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP