Zamknij

Paris Saint-Germain wskazało potencjalnych nastepców Mbappe

12.04.2021 11:46
Kylian Mbappe
fot. PAP/EPA

Kylian Mbappe jest coraz bliżej opuszczenia Paris Saint-Germain. Klub przygotował już potencjalną listę następców, których może ściągnąć w miejsce Francuza.

  • Kylian Mbappe latem tego roku może odejść z Paris Saint-Germain
  • W Paryżu mogą zastąpić go Lionel Messi, Harry Kane lub Mohamed Salah
  • Niepewna jest też przyszłość w Paryżu Neymara

Mbappe od wielu miesięcy jest kuszony przez PSG propozycją nowego kontraktu, ale na niewiele rok przed wygaśnięciem obecnej umowy wciąż nie złożył podpisu na kolejnej. Wiele wskazuje na to, że Francuz nie zdecyduje się na pozostanie w stolicy Francji i już latem tego roku opuści klub. Spekuluje się, że Paris Saint-Germain mogłoby zarobić na jego sprzedaży około 150 milionów euro.

Kto mógłby zastąpić Mbappe w stolicy Francji? Francuskie media wymieniają trzy nazwiska: Harry Kane, Mohamed Salah i Lionel Messi.

Wbrew pozorom najłatwiej może być o zakontraktowanie Argentyńczyka. Messiemu pozostają niespełna trzy miesiące ważnego kontraktu z Barceloną, co oznacza, że PSG nie musiałoby płacić za jego transfer nawet jednego euro. W przypadku Salaha i Kane'a mistrzowie Francji musieliby liczyć się z wydatkiem dużo ponad 100 milionów euro.

Neymar również opuści Paris Saint-Germain?

Wygasający w czerwcu 2022 roku kontrakt Mbappe nie jest jedynym problemem PSG. W podobnej sytuacji jest Neymar, który również nie złożył podpisu pod nową umową. Niewykluczone, że Francuzi jednego lata będą musieli pozbyć się obu swoich gwiazd, by latem 2022 roku nie stracić ich za darmo.