Zamknij

Messi ma problemy żołądkowe po gali Złotej Piłki. Opuści kolejny mecz PSG?

30.11.2021 17:15
PSG - Nicea. Messi ma problemy żołądkowe po gali Złotej Piłki. Może opuścić kolejny mecz PSG
fot. AP/Associated Press/East News

Lionel Messi po ceremonii wręczenia Złotej Piłki zmaga się z dolegliwościami żołądkowymi i może opuścić zbliżający się mecz z Niceą. PSG zagra z 3. drużyną Ligue 1 w tę środę.

Lionel Messi w poniedziałek został ogłoszony zwycięzcą plebiscytu Złotej Piłki w 2021 roku a po ceremonii wręczenia nagrody świętował w gronie rodziny i znajomych. Dzień po spotkaniu Argentyńczyk uskarżał się na kłopoty żołądkowe.

PSG w oficjalnym komunikacie potwierdziło, że zdobywca Złotej Piłki jest chory. - Lionel Messi oraz Leandro Paredes nie wzięli udziału w treningu ze względu na nieżyt żołądka i jelit. Dodatkowe badanie zostanie przeprowadzone w środę rano – czytamy w oświadczeniu. PSG zagra z Niceą w tę środę o godz. 21.

Lionel Messi zachorował po gali Złotej Piłki. Może opuścić mecz PSG - Nicea 

Messi może opuścić więc mecz z Niceą, co bardzo skomplikowałoby zadanie trenerowi Paryżan, Mauricio Pochettino. Gwiazdor PSG w meczu z ASSE zaliczył 3 asysty, a w spotkaniu z Niceą chciałby dodatkowo poprawić statystyki. Do tego PSG musi sobie poradzić z brakiem Neymara, który w spotkaniu z AS Saint-Etienne doznał poważnej kontuzji i przez 8 tygodni będzie dochodził do zdrowia.

Do tej pory Messi zagrał w Ligue 1 7 razy, zdobył 1 gola i zaliczył 3 asysty. W Lidze Mistrzów Argentyńczyk wystąpił w 4 spotkaniach, w których trakcie 3 razy trafiał do siatki.

RadioZET.pl/PAB