Zamknij

Mbappe zabrał głos ws. przyszłości. "Przejdzie do Realu na 100 procent"

08.04.2021 09:14
Kylian Mbappe
fot. PAP/EPA

Kylian Mbappe na 100 procent w przyszłym sezonie grać będzie w Realu Madryt - przekazał Josep Pedrerol, jeden z najlepiej poinformowanych dziennikarzy sportowych w Hiszpanii. Głos w sprawie swojej przyszłości zabrał też sam piłkarz.

  • Kylian Mbappe latem tego roku może przenieść się z Paris Saint-Germain do Realu Madryt
  • Francuzowi pozostaje tylko rok ważnego kontraktu z mistrzami Francji
  • Transfer Mbappe do Realu Madryt może wynieść nawet 150 milionów euro

Mbappe był bohaterem środowego meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów, w którym strzelił Bayernowi Monachium dwa gole, a jego PSG wygrało 3:2 i mocno zbliżyło się do awansu do kolejnej rundy. Po spotkaniu Francuz pytany był o to, w jakim klubie grać będzie w kolejnym sezonie. - Nie chcę, żeby każdy mówił teraz o mojej przyszłości, zamiast o naszym meczu. Drużyna jest dla mnie ważniejsza - mówił Francuz. Nie chciał jednak potwierdzić, że zostanie na kolejny rok w Paryżu.

Dużo bardziej konkretny był Pedrerol, który w nocnym programie "El Chiringuito de Jugones" przekonywał, że 22-latek w kolejnym sezonie na 100 procent grać będzie w Realu Madryt. Dziennikarz znany jest ze sprawdzonych informacji i bliskich kontaktów z prezesem Królewskich, Florentino Perezem, oraz jego otoczeniem. Pedrerol podkreślił, że klub ze stolicy Hiszpanii jest też mocno zainteresowany Erlingiem Haalandem, ale priorytet to sprowadzenie Mbappe.

Transfer Mbappe może kosztować nawet 150 milionów euro

Wszystko zależy tak naprawdę od tego, czy Francuz ostatecznie odmówi przedłużenia kontraktu. A wszystko na to wskazuje. Jeśli tak się stanie, zostanie mu tylko rok umowy z PSG. Wtedy mistrzowie Francji będą musieli sprzedać go już tego lata, by zarobić na jego odejściu. Mówi się, że transfer oscylowałby w granicach 150 milionów euro. Przypomnijmy, że Paris Saint-Germain, gdy sprowadzało go do siebie z AS Monaco, zapłaciło za transfer aż 180 milionów.