Zamknij

Mbappe chce gigantycznej pensji. Odstrasza nawet Manchester City

09.03.2021 11:09
Kylian Mbappe
fot. PAP/EPA

Kylian Mbappe latem tego roku może odejść z Paris Saint-Germain. W nowym klubie będzie jednak chciał zarabiać fortunę. "The Athletic" podaje, że chodzi o kwotę aż 35 milionów euro netto rocznie.

  • Kylian Mbappe latem tego roku może odejść z Paris Saint-Germain
  • W nowym klubie Francuz oczekiwałby pensji na poziomie 35 milionów euro netto rocznie
  • Tak wysoka kwota ma odstraszać m.in. Manchester City

Kylian Mbappe ma wszystkie karty w swoich rękach. Z jednej strony pozostaje mu niewiele ponad rok kontraktu z PSG, co oznacza, że latem 2022 roku będzie mógł zmienić klub za darmo. Z drugiej jednak Paryżanie zrobią wszystko, by przedłużyć umowę i zatrzymać go w klubie na kilka kolejnych lat. Dla nich pensja na poziomie 35 milionów euro nie byłoby problemem.

Gdzie jeszcze Mbappe mógłby liczyć na tak wysokie zarobki?

Oczekiwania finansowe Francuza mają zniechęcać wielu potencjalnych kupców, w tym m.in. Manchester City. Aby sprowadzić Mbappe tego lata, nie dość, że zainteresowany musiałby zaoferować mu gigantyczny kontrakt, to jeszcze negocjować z PSG. Spekuluje się, że mistrzowie Francji oczekiwaliby za swojego zawodnika aż 200 milionów euro.

Jeśli nie Manchester City, to Real Madryt?

Nie od dziś wiadomo, że byłego gracza AS Monaco w swoim zespole chętnie widziałby Real Madryt. Królewscy, aby podołać finansowo takiej operacji, musieliby jednak zwolnić część budżetu płacowego. W tym celu będą chcieli pożegnać się latem z takimi piłkarzami jak Mariano Diaz, Isco czy Gareth Bale.

Mbappe dla Realu nie jest jednak jedyną opcją do wzmocnienia ataku. Od kilku tygodni klub z Santiago Bernabeu coraz śmielej spogląda w kierunku Erlinga Haalanda. Norweg jest równie skuteczny co Francuz i kosztowałby klub zdecydowanie mniej. Mówi się, że Borussia byłaby skłonna oddać go za ponad 100 milionów euro.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: