Bez goli w Le Classique. Marsylia nie dała rady grającemu w "dziesiątkę" PSG

24.10.2021 23:12
Arkadiusz Milik

Olympique Marsylia zremisowała u siebie z Paris Saint-Germain 0:0 w słynnym Le Classique rozgrywanym w ramach 11. kolejki Ligue 1. W 57. minucie czerwoną kartkę za faul na Turku Cengizie Underze obejrzał Marokańczyk Achraf Hakimi.

1. Marsylia - PSG: OM nie dała rady grającym w "dziesiątkę" rywalom
  2. Marsylia - PSG: Jak wygląda tabela po meczu? Z kim obie drużyny zagrają w następnej kolejce?

Chociaż bramek w Le Classique jako takich nie było, piłka wpadała do siatki dwukrotnie. Najpierw dla Paris Saint-Germain trafił... obrońca Olympique'u Marsylia, Brazylijczyk Luan Peres, ale na jego szczęście Francuz Kylian Mbappe, do którego zagrywana była piłka od Argentyńczyka Angela Di Marii, był na spalonym.

Później do bramki piłkę wbił Arkadiusz Milik, jednak przy podaniu Francuza Boubacara Kamary do asystującego Polakowi Hiszpana Pola Liroli również dopatrzono się ofsajdu.

Marsylia - PSG: OM nie dała rady grającym w "dziesiątkę" rywalom

W 57. minucie spotkania czerwoną kartką ukarany został Marokańczyk Achraf Hakimi, który ściął równo z ziemią wychodzącego sam na sam z bramkarzem Turka Cengiza Undera. Początkowo arbiter nie dopatrzył się faulu, ale szybko zainterweniował VAR.

Grający w przewadze marsylczycy nie zdołali wykorzystać swojego atutu. Mimo torpedowania bramki Keylora Navasa Kostarykanin ostatecznie nie skapitulował i obie drużyny podzieliły się punktami na Stade Velodrome.

Po tym remisie PSG pozostało liderem, a OM spadła na czwarte miejsce w tabeli  Ligue 1. W następnej kolejce paryżanie zmierzą się u siebie z Lille, zaś Marsylia podejmie na wyjeździe OGC Nice.