Ligue 1: "Urodzinowy" gol Arkadiusza Milika, remis Marsylii z Lyonem

01.03.2021 07:00
Marsylia - Lyon

Arkadiusz Milik, który w niedzielę obchodził 27. urodziny, zdobył bramkę z rzutu karnego, ale jego Olympique Marsylia zremisował na własnym boisku z Olympique Lyon 1:1 w meczu 27. kolejki Ligue 1. To jego drugi gol we Francji

• Olympique Marsylia zremisował w meczu 27. kolejki Ligue z z Olympique Lyon 1:1
  • Jedynego gola dla gospodarzy zdobył z rzutu karnego napastnik reprezentacji Polski Arkadiusz Milik
  • Polak powrócił do gry po czterech tygodniach przerwy spowodowanej kontuzją uda

Arkadiusz Milik rozegrał w niedzielny wieczór całe spotkanie, a do siatki rywali trafił pewnym strzałem z "jedenastki" w 44. minucie.

Wyrównał wówczas 1:1, bowiem goście prowadzili od 21. minuty po golu Kameruńczyka Karla Toko Ekambiego.

Ligue 1: Marsylia - Lyon [WYNIK]

Negatywnym bohaterem meczu był brazylijski gracz Lyonu Lucas Paqueta. To po jego zagraniu ręką sędzia podyktował rzut karny, wykorzystany przez Milika. Brazylijczyk zobaczył wtedy pierwszą żółtą kartką, a w 70. minucie - za faul - drugą, w efekcie czego musiał opuścić boisko. Wynik nie uległ już jednak zmianie.

Dla Milika to trzeci ligowy występ w ekipie z Marsylii, a pierwszy od 3 lutego (od meczu z Lens, gdy też strzelił gola). Później leczył kontuzję uda.

Ostatnie dni i tygodnie były w tym klubie niespokojne. Drużynie idzie znacznie gorzej niż jesienią. W klubie zmieniono ostatnio prezesa, a także trenera. 26 lutego nowym szkoleniowcem został Argentyńczyk Jorge Sampaoli, ale w niedzielę jeszcze nie prowadził drużyny z ławki.

Marsylczycy zajmują obecnie siódme miejsce z dorobkiem 39 punktów. Ekipa z Lyonu (56) jest trzecia.

Lider Lille (59) zaledwie zremisował w niedzielę u siebie z szesnastym Strasbourgiem 1:1 i ma już tylko dwa punkty przewagi nad broniącym tytułu Paris Saint-Germain, który pokonał w sobotę na wyjeździe Dijon 4:0.