Zamknij

Lionel Messi zarabia krocie w PSG. Ujawniono kosmiczną kwotę

18.09.2021 11:48
Lionel Messi
fot. PAP/EPA

Lionel Messi znalazł się na weekendowej okładce magazynu "L'Equipe". Francuski dziennik zdradził konkretne zarobki argentyńskiego piłkarza w Paris Saint-Germain.

Lionel Messi został bohaterem letniego okienka transferowego, przechodząc z Barcelony do Paris Saint-Germain. Argentyńczyk deklarował chęć pozostania na Camp Nou, ale na przeszkodzie stanęły przepisy La Liga.
Odejście 34-latka z Dumy Katalonii wywołało olbrzymie poruszenie w świecie futbolu. Na całej sytuacji skorzystało PSG, które błyskawicznie zaoferowało piłkarzowi kontrakt. Po krótkich rozmowach obie strony doszły do porozumienia i Messi zamienił Barcelonę na Paryż.

Po kilku tygodniach "L'Equipe" ujawnił zarobki Argentyńczyka w drużynie wicemistrzów Francji. Zdaniem magazynu Messi razem z Neymarem są najlepiej opłacanymi zawodnikami, inkasując 30 milionów euro netto za rok gry.

Lionel Messi - zarobki w PSG. Ile zarabia Argetnyńczyk?

Mało tego, Messi w przyszłym roku będzie zarabiał jeszcze więcej. Zgodnie z umową w kolejnym sezonie będzie zarabiał 40 milionów euro netto. Ale to nie wszystko.

Przypomnijmy, że legendarny zawodnik Barcelony związał się z PSG dwuletnim kontraktem, ale jeżeli zdecyduje się go przedłużyć o kolejny rok, 40-milionowa pensja zostanie utrzymana i poza tym będzie mógł liczyć na inny bonus w postaci równowartości miliona w kryptowalucie.

RadioZET.pl