Zamknij

Lionel Messi kontuzjowany. PSG wydało oficjalny komunikat

21.09.2021 15:34
Lionel Messi kontuzjowany PSG oficjalny komunikat
fot. Gao Jing/Xinhua News/East News

Lionel Messi w meczu z Lyonem został kopnięty w lewą nogę, przez co nie będzie mógł zagrać z Metz w 7. kolejce Ligue 1. Jak poinformowało PSG, badanie, które przeszedł Argentyńczyk, wykazało oznaki stłuczenia kości. 

Lionel Messi nie zagra z Metz, bo – jak poinformowało PSG w oficjalnym komunikacie – dopiera za 48 godzin przejdzie kolejne badanie rezonansem magnetycznym. Wicemistrzowie Francji już w środę zagrają z Metz w siódmej kolejce Ligue 1, więc Argentyńczyk nie będzie mógł wyjść na boisko. 

Messi w meczu z Lyonem został uderzony w lewe kolano. We wtorek przeszedł pierwsze badanie rezonansem, który, jak poinformowało PSG, wykazało oznaki stłuczenia kości.

Messi zmieniony przez Pochettino. "Podjęliśmy taką decyzję ze względu na jego zdrowie"

Messi w 76 minucie meczu z Lyonem został zdjęty z boiska i zastąpiony lewym obrońcą - Achrafem Hakimim. Był to pierwszy występ Argentyńczyka na stadionie PSG – do tej pory grał on jedynie na wyjazdach. 

Messi po zejściu z boiska nie podał ręki Mauricio Pochettino. Trener wicemistrzów Francji bronił później swojego zawodnika tłumacząc, że zdjął go ze względu na brutalne ataki przeciwników i troskę o jego zdrowie. 

- Zawsze obserwujemy zawodników zza linii. Widzieliśmy, że Leo patrzy na swoje kolano. Bardzo ucieszyło nas to, jak grał. Brakowało mu jedynie bramki. Grał przez 76 minut, a my po wzięciu pod uwagę wszystkich informacji zdecydowaliśmy o tym, by go zmienić. Wiem, że zmiana takich zawodników może wywołać zdziwienie. Akceptuję taką sytuację – zakończył Pochettino. 

RadioZET.pl/PAB