Ligue 1: Porażka Marsylii z Lille, słaby mecz Arkadiusza Milika

03.03.2021 23:05
Lille - Marsylia

Olympique Marsylia z Arkadiuszem Milikiem w składzie przegrał na wyjeździe z prowadzącym w tabeli Ligue 1 Lille 0:2. Polski napastnik rozegrał słabe 90 minut.

• Olympique Marsylia przegrała na wyjeździe z Lille w meczu 28. kolejki Ligue 1
  • Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Arkadiusz Milik, ale był kompletnie niewidoczny
  • Lille zachowało pozycję lidera Ligue 1 przed PSG i Lyonem

Olympique Marsylia nie wygrała żadnego z ośmiu kolejnych meczów, ale ostatnie trzy spotkania kończyła z jednym punktem. W środę długo wydawało się, że ta norma zostanie zachowana, jednak w ostatnich sekundach Lille zadało dwa zabójcze ciosy, po których przyjezdni już się nie podnieśli.

Gospodarze walczą w tym sezonie o mistrzostwo Francji, ale chrapkę na tytuł mają jeszcze trzy inne drużyny - Paris Saint-Germain, Olympique Lyon i AS Monaco. Po 28 kolejkach na czele jest właśnie Lille, które bardzo długo męczyło się z przeżywającą kryzys ekipą OM.

Ligue 1: Lille - Olympique Marsylia [WYNIK]

Marsylia przez cały mecz grała koszmarnie, praktycznie nie stwarzała sobie okazji strzeleckich, a kompletnie niewidoczny był Arkadiusz Milik. Lille z kolei nie potrafiło znaleźć recepty na ustawiony "autobus" gości. Dobrze w bramce spisywał się też Mandanda.

Paradoksalnie to właśnie błąd bramkarza OM sprawił, że lider Ligue 1 wyszedł na prowadzenie. W 90. minucie golkiper "wypluł" przed siebie piłkę po strzale Jonathana Ikone, a do dobitki najszybciej dopadł Jonathan David. Ten sam zawodnik kilkadziesiąt sekund później podwyższył na 2:0.

Skromne zwycięstwa w 28. kolejce ligi francuskiej odniosły też Lyon i PSG. Obie drużyny wygrały po 1:0, odpowiednio z Rennes i Bordeaux. Sensacyjnej porażki ze Strasbourgiem doznało AS Monaco (0:1).

Lille prowadzi w tabeli Ligue i ma dwa punkty więcej od Paris Saint-Germian oraz trzy od Lyonu.

Lille - Olympique Marsylia 2:0

Bramka: Jonathan David (90., 90.+2)