Ligue 1: Pięć bramek i dwie czerwone kartki. Szalony mecz PSG z Nice

19.10.2019 09:48
Nice - PSG

Paris Saint-Germain gładko pokonało na wyjeździe OGC Nice 4:1 w 10. kolejce Ligue 1 i tym samym utwierdziło się na prowadzeniu w tabeli francuskiej ekstraklasy. Gospodarze od 74. minuty grali w "dziesiątkę", a od 77. - w "dziewiątkę". Czerwone kartki obejrzeli kolejno Wylan Cyprien i Christophe Herelle. Dwa gole dla PSG zdobył Angel Di Maria, natomiast po jednym trafieniu zanotowali Kylian Mbappe oraz Mauro Icardi. Jedyną bramkę dla Nice strzelił Igniatius Ganago.

Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali na wyjeździe Nice 4:1 w 10. kolejce francuskiej ekstraklasy i prowadzą w tabeli z dorobkiem 24 punktów. Gospodarze kończyli mecz w dziewięciu.

Ligue 1: PSG gładko pokonało grające w dziewięciu Nice

Paryżanie, wśród których brakowało m.in. Neymara (kontuzja odniesiona w meczu reprezentacji Brazylii) oraz Hiszpana Juana Bernata, szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. W 15. i 21. minucie bramki zdobył doświadczony Argentyńczyk Angel Di Maria.

Piłkarze Nice zdobyli kontaktową bramkę w 67. minucie, po strzale 20-letniego Kameruńczyka Ignatiusa Ganago, ale ich marzenia o dobrym wyniku rozwiały dwie czerwone kartki. W 74. minucie boisko musiał opuścić Wylan Cyprien, a wkrótce potem Christophe Herelle.

W końcówce rozmiary zwycięstwa nad osłabionymi gospodarzami powiększyli Kylian Mbappe i Argentyńczyk Mauro Icardi.

Broniący tytułu PSG ma 24 punktów i o pięć wyprzedza Nantes, które w sobotę zagra na wyjeździe z Metz.