Zamknij

Paris Saint-Germain obniżyło cenę za Kyliana Mbappe

02.04.2021 12:29
Kylian Mbappe
fot. PAP/EPA

Kylian Mbappe latem tego roku może odejść z PSG. Francuskie media podają, że klub powoli godzi się ze stratą swojego zawodnika i obniżył kwotę, jakiej oczekiwać będzie za transfer.

Paris Saint-Germain robiło wszystko, by zatrzymać Mbappe, ale ten nie chce przedłużyć umowy, która wygasa już w czerwcu 2022 roku. Jeśli klub nie sprzeda go tego lata, ten w przyszłym roku odejdzie za darmo. "Le Parisien" informuje, że mistrzowie Francji nie chcą dopuścić do takiej sytuacji i zgodzą się na transfer. W zamian oczekiwać będą kwoty w granicach 120-150 milionów euro.

Kylian Mbappe odejdzie z PSG?

Wcześniej mówiło się, że PSG będzie domagać się nawet 200 milionów za transfer. Kryzys ekonomiczny spowodowany pandemią koronawirusa i obawa przed odejściem piłkarza za darmo w 2022 roku skłoniły jednak klub do obniżenia oczekiwań finansowych. Faworytem do pozyskania napastnika jest Real Madryt. Hiszpanie bacznie obserwują też Erlinga Haalanda. Niektóre media na Półwyspie Iberyjskim sugerują nawet, że Królewscy będą walczyć o zakontraktowanie obu tych piłkarzy.

Kylian Mbappe jest zawodnikiem PSG od 2017 roku. Na Parc de Princes trafił z AS Monaco za kwotę aż 180 milionów euro. Mimo że w tym roku skończy dopiero 23 lata ma na koncie mnóstwo sukcesów, w tym liczne tytuły mistrza Francji, a także mistrzostwo świata z reprezentacją narodową, wywalczone w 2018 roku w Rosji.