Zamknij

Trzęsienie ziemi w Olympique'u Marsylia. Arkadiusz Milik ma nowego trenera

27.02.2021 14:00
Jorge Sampaoli
fot. JUAN MABROMATA/AFP/East News

Jorge Sampaoli, były selekcjoner reprezentacji Argentyny i Chile, a ostatnio szkoleniowiec Atletico Mineiro, został w piątek późnym wieczorem nowym trenerem Olympique'u Marsylia, drużyny Arkadiusza Milika. Tego samego dnia zwolniono prezesa klubu Jacques'a-Henri Eyrauda, a na jego miejsce mianowano Pablo Longorię.

  • Jorge Sampaoli został w piątek nowym trenerem Olympique'u Marsylia
  • Były selekcjoner reprezentacji Argentyny objął stanowisko po zawieszonym przed miesiącem Andre Villasie-Boasie
  • Tego samego dnia zwolniono dotychczasowego prezes klubu, a zatrudniony został Pablo Longoria

Franck McCourt, amerykański właściciel Olympique'u Marsylia, odwołał prezesa klubu Jacques'a-Henri Eyrauda, mianując na jego miejsce Pablo Longorię, a na funkcję trenera wyznaczył Argentyńczyka Jorge Sampaolego. Piłkarzem OM jest Arkadiusz Milik.

McCourt zapowiedział otwarcie "nowego rozdziału" w historii klubu, od wielu tygodni pogrążonego w kryzysie i skonfliktowanego z własnymi kibicami.

Jorge Sampaoli nowym trenerem Olympique'u Marsyllia Arkadiusza Milika

- To nowy rozdział dla Olympique'u Marsylia i jestem osobiście zaangażowany w to, aby odnieść prawdziwy sukces - ogłosił McCourt w wydanym w piątek wieczorem oświadczeniu. Obiecał również, że w najbliższych dniach pojedzie do Marsylii, aby spotkać się z liderami grup kibiców i "omówić swoje długoterminowe plany dotyczące klubu", który kupił w 2016 roku.

Nowym trenerem został Sampaoli, były selekcjoner reprezentacji Argentyny i Chile. 60-letni Argentyńczyk, który zastąpił zawieszonego przed miesiącem Portugalczyka Andre Villasa-Boasa, podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku. Dzień wcześniej prowadził jeszcze w ostatnim meczu brazylijskie Atletico Mineiro.

- Niech Stade Velodrome znów się zapali, gdy drużyna wybiegnie na murawę. Nie jesteśmy tutaj, aby się ukrywać. Będziemy grać ostro - zapowiedział.

27-letni Milik trafił do Marsylii w styczniu. 56-krotny reprezentant Polski, który został wypożyczony na półtora roku z Napoli (z opcją wykupu), strzelił już pierwszego gola, 3 lutego przeciwko Lens (2:2), ale odniósł w tym spotkaniu uraz mięśnia uda i od tego czasu nie grał. W niedzielę będzie jednak w kadrze meczowej w starciu z Olympique Lyon na Stade Velodrome.

Marsylczycy zajmują w tabeli ekstraklasy francuskiej dopiero siódme miejsce ze stratą aż 20 punktów do prowadzącego Lille i mają bardzo małe szanse na lokatę w pierwszej czwórce, dającą awans do Ligi Mistrzów lub Ligi Europy.

RadioZET.pl/PAP