Zamknij

Klub Polaka zdegradowany do 3 ligi. Długi pogrążyły wielokrotnego mistrza kraju

05.07.2022 18:59
Girondins Bordeaux zdegradowane do 3 ligi. Polak może opuścić drużynę
fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Bardzo zła sytuacja Girondins Bordeaux, w której klub znalazł się po ostatnim sezonie, zmieniła się w koszmar. Klub, który spadł z Ligue 1 został właśnie zdegradowany do 3. ligi z powodu ogromnych długów. Żyrondystom, byłym mistrzom Francji, grozi teraz bankructwo, a nawet całkowite zniknięcie z piłkarskiej mapy kraju. 

Girondins Bordeaux spadło z Ligue 1 po tym, jak w ostatnim sezonie zajęło ostatnie miejsce w lidze. Zespół z Nowej Akwitanii przez cały sezon stracił aż 91 goli, co daje średnią ok. 2.4 gola na mecz. Żyrondyści z powodu fatalnej gry w 38 spotkaniach zdobyli jedynie 31 punktów.

Spadek nie był jednak najgorszą wiadomością, jaką usłyszeli kibice Girondins. Klub ma bowiem ogromne kłopoty finansowe, przez które groziła mu karna degradacja na trzeci poziom rozgrywkowy. Liga po zakończeniu sezonu wydała decyzję o tym, że Girondins spada z Ligue 2 do National 1 (odpowiednik polskiej drugiej ligi), ale prezydent klubu Gerard Lopez odwołał się do niej do sądu. Obecnie, Bordeaux ma 40 milionów długu.

Odwołanie nie przyniosło jednak skutku. DNCG zadecydowało, że Girondins spadnie do trzeciej ligi francuskiej. To oznacza, iż najprawdopodobniej z klubu odejdzie Rafał Strączek, były bramkarz Stali Mielec, który trafił do Bordeaux w tym oknie transferowym.

Zobacz także

"Żyrondyści" są sześciokrotnymi mistrzami kraju. Klub w ostatnich kilkudziesięciu latach nie zanotował ani jednego spadku.  

RadioZET.pl/PAB