Dramat piłkarza Ligue 1. Został ciężko ranny w wypadku samochodowym

05.11.2019 18:01
Manuel Cabit
fot. JEAN-CHRISTOPHE VERHAEGEN/AFP/East News

Dramat Manuela Cabita. Piłkarz FC Metz, grającego na co dzień w Ligue 1, wziął udział w wypadku samochodowym, w którym został poważnie ranny. Jechał wraz z kolegą z zespołu, Kevinem N'Doramem, który nie odniósł większych obrażeń i szybko opuścił szpital.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

FC Metz grało w sobotę w Ligue 1 z Montpellier. Mecz zakończył się remisem 2:2, a pełne 90 minut w tym spotkaniu rozegrali Manuel Cabit i Kevin N'Doram. Biorąc pod uwagę sytuację w tabeli Metz, obaj piłkarze nie mieli co narzekać na wynik. Ich koszmar pojawił się następnego dnia.

Dramat Manuela Cabita. Piłkarz FC Metz poważnie ranny w wypadku

Jak poinformowała gazeta "France Football", w niedzielę zawodnicy wzięli udział w poważnym wypadku samochodowym na autostradzie nieopodal miasta Metz. Obaj zostali ranni i trafili do szpitala. Okazało się, że tylko jeden z nich, N'Doram, nie odniósł większych obrażeń - Cabit znajduje się obecnie w ciężkim stanie, choć jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo

Klub odnosi się do całej sytuacji dość niejednoznacznie. Na razie nie wiadomo, kiedy 26-latek opuści szpital. "Teraz jest z nim rodzina i najbliżsi, a wszyscy z FC Metz wspierają go z całych sił i życzą szybkiego powrotu do zdrowia" - przeczytaliśmy w klubowym oświadczeniu.

Manuel Cabit pochodzi z Martyniki i występuje na pozycji lewego obrońcy. W tym sezonie rozegrał trzy mecze w Ligue 1. Latem trafił do Metz z drugoligowego Ajaccio.

RadioZET.pl/FC Metz