Zamknij

Nie żyje piłkarz Ligue 1. Tragiczna śmierć na boisku

11.01.2021 14:29
Christopher Maboulou nie żyje
fot. SC Bastia/Twitter

Christopher Maboulou nie żyje. Znany piłkarz występujący w Ligue 1 zmarł w wieku 30 lat. Do tragedii doszło w czasie niedzielnego meczu w jego rodzinnej francuskiej miejscowości Montfermeil.

Christopher Maboulou razem ze swoimi znajomymi spotykał się na meczach piłki nożnej. W ubiegłą niedzielę również spotkał się z przyjaciółmi, aby wziąć udział w grze. W czasie spotkania 30-latek nagle upadł na ziemię. Okazało się, że doszło do zatrzymania akcji serca. Niestety, mimo reanimacji piłkarz zmarł.

Maboulou pierwsze kroki w karierze stawiał w Chateauroux, a później przeniósł się do SC Bastia. W barwach francuskiego zespołu występował przez dwa lata, w których rozegrał 34 mecze, strzelając trzy gole i notując jedną asystę. Następnie zawodnik przeniósł się do Grecji, ale szybko wrócił do Francji, gdzie najpierw podpisał kontrakt z AS Nancy, a w ubiegłym roku przeszedł do Thonon Evian.

Christopher Maboulou nie żyje

Christopher Maboulou zagrał w 58 spotkaniach na poziomie Ligue 2 i w 29 meczach Ligue 1. Mimo francuskiego obywatelstwa nie był w stanie przebić się do reprezentacji, dlatego zgodził się na powołanie do kadry Kongo, gdzie nie zdołał zagrać ani razu.

O jego śmierci poinformował klub SC Bastia. Miał 30 lat.   

RadioZET.pl