Zamknij

Trener Lille zdobył mistrzostwo i odchodzi z klubu. "Nie chcę popaść w rutynę"

25.05.2021 21:27

Christophe Galtier, trener w Lille, który w niedzielę świętował zdobycie mistrzostwa Francji, odchodzi z tego klubu. "Spędziłem już tutaj swój czas" - powiedział w wywiadzie dla dziennika "L'Equipe".

Christophe Galtier trener lille odchodzi z klubu "Nie chcę popaść w rutynę"
fot. AP/Associated Press/East News
  • Christophe Galtier, trener  Lille w niedzielę świętował zdobycie mistrzostwa Francji
  • We wtorek ogłosił, że odchodzi z tego klubu. Jak donoszą media, trener dostał oferty z Lyonu i Napoli 

Christophe Galtier pracował w Lille od grudnia 2017 roku. Jak przyznał, nie narzeka na brak propozycji, które otrzymał "z około pięciu klubów", w tym z Olympique Lyon, Nice oraz Napoli, gdzie gra reprezentant Polski Piotr Zieliński.

"Nie podpisałem umowy z nikim i nie dogadałem się z nikim. Jestem głęboko przekonany, że muszę zakończyć pracę w Lille. Nie chcę popaść w rutynę" - wyjaśnił Galtier.

Christophe Galtier odchodzi z Lille. Oferty z Lyonu i Napoli

W trzech wymienionych przezeń klubach są obecnie wakaty na stanowisku trenera. Z Lyonu odszedł Adrian Ursea, z Nice - Rudy Garcia, a z Napoli - Gennaro Gattuso.

W niedzielę piłkarze Lille po raz czwarty w historii zdobyli tytuł mistrzów Francji. W ostatniej kolejce pokonali na wyjeździe Angers 2:1 i wyprzedzili o punkt Paris Saint Germain, co było jedną z największych niespodzianek mijającego sezonu ligowego w Europie.

Zespół Lille w przeszłości wywalczył tytuł w 1946, 1954 i 2011 roku. 

RadioZET.pl/PAP