Arkadiusz Milik zadebiutował w Marsylii, Polak nie pomógł nowej drużynie

23.01.2021 23:03
Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik zadebiutował w Olympique Marsylia w spotkaniu przeciwko AS Monako. Reprezentant Polski pojawił się na boisku w drugiej połowie, a jego nowy klub przegrał 1:3 w ramach meczu 18. kolejki Ligue 1.

Arkadiusz Milik znalazł się w kadrze meczowej Olympique Marsylii, ale spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych. Wynik spotkania dla gości otworzył już w 12. minucie Radonjić, który płaskim strzałem skierował piłkę do bramki. Strata gola podziałała mobilizująco na Monako, które zaczęło częściej znajdować się przy piłce. Mimo to gospodarze nie byli w stanie stworzyć sobie dogodnej sytuacji.

Po zmianie stron Monako bardzo szybko doprowadziło do remisu. W 48. minucie Gołowin dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, a Maripan głową pokonał Manandę.

Nieudany debiut Arkadiusza Milika. Marsylia gorsza od Monako

Po godzinie gry na boisku pojawił się Arkadiusz Milik, który zmienił w ataku Benedetto.

W 75. minucie reprezentant Polski przegrał walkę o górną piłkę z Tchouamenim, który główką wpakował futbolówkę do siatki. Od tego momentu piłkarze Monako zwolnili grę i długo utrzymywali się przy piłce.

W doliczonym czasie gry kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Jovetić, który strzałem w samo „okienko” ustalił wynik spotkania.

AS Monaco - Olympique Marsylia 3:1