Zamknij

To koniec Milika w Marsylii? Francuskie media znają odpowiedź

24.12.2021 12:54
Arkadiusz Milik
fot. AP/Associated Press/East News

Z doniesień francuskich mediów wynika, że Arkadiusz Milik prawdopodobnie nie zostanie na dłużej w szeregach Marsylii. Napastnik może opuścić Ligue 1 już latem.

Arkadiusz Milik ma problemy z regularnością w Olympique Marsylia. Trener Jorge Sampaoli wciąż nie może przekonać się do jego umiejętności, przez co często testuje ustawienie bez nominalnego napastnika.

Wprawdzie reprezentant biało-czerwonych pokazał się dobrze w meczu pucharowym, kompletując hat-tricka, jednak było to przeciwko amatorskiemu zespołowi Cannet Rocheville. W następnym ligowym meczu polski napastnik wyszedł w pierwszym meczu i całkowicie zawiódł. Francuskie media nie miały wątpliwości, że w spotkaniu ze Stade de Reims był kompletnie niewidoczny.

Marsylia rozważa transfer Milika

Słaba dyspozycja sprawiła, że zaczęto mówić o ewentualnej sprzedaży zawodnika Marsylii. Według francuskiego dziennika "L'Equipe" Dyrektor sportowy Pablo Longoria w rozmowie z agentem piłkarza miał powiedzieć, że klub rozpatrzy oferty. Po zakończeniu tego sezonu Milik zostanie wykupiony z Napoli za osiem milionów euro. Jego kontrakt będzie obowiązywał do czerwca 2024 roku.

Marsylczycy podobno już rozglądają się za potencjalnym następcą. Wysoko na liście życzeń znajduje się napastnik FC Nantes Randal Kolo Muani. Francuzem są również zainteresowani AC Milan oraz Eintracht Frankfurt. 

RadioZET.pl/L'Equipe