Zamknij

Skandal w PSG. Piłkarka zleciła pobicie koleżanki z drużyny

10.11.2021 15:57

Aminata Diallo, piłkarka Paris Saint-Germain, została aresztowana w związku z podejrzenie zlecenia pobicia koleżanki z drużyny Kheiry Hamraoui - infomruje policja z komisariatu w Wersalu. Motywy przestępczego działania są nie mniej szokujące od samego napadu.

Aminata Diallo zleciła pobicie koleżanki z drużyny
fot. PAP/EPA

Aminata Diallo i Kheira Hamraoui są zawodniczkami piłkarskiej reprezentacji Francji i wspólnie występują w drużynie PSG. W miniony czwartek doszło do bandyckiego ataku na drugą z tych piłkarek.

Jak wynika z przekazanych informacji, funkcjonariusze dysponują dowodami, że to właśnie 26-letnia Aminata Diallo zleciła pobicie swojej koleżanki w celu - to z kolei medialne doniesienia - "wyeliminowania jej z rywalizacji o miejsce w składzie". Do Hamraui podbiegło kilku zamaskowanych chuliganów i metalowymi pałkami bili ją po wszystkich kończynach. Poszkodowana trafiła do szpitala, gdzie lekarze założyli jej szwy na rękach i nogach.

Oświadczenie PSG ws. Aminaty Diallo

PSG wydało już oświadczenie w tej sprawie.

"Od czwartkowego wieczoru klub podjął wszelkie niezbędne środki w celu zagwarantowania zdrowia, dobrego samopoczucia i bezpieczeństwa całej kobiecej drużynie" - napisano.

RadioZET.pl/PAP, wha, krys