Zamknij

Alexis Sanchez piłkarzem Marsylii. Milik straci miejsce w składzie?

10.08.2022 14:46

Alexis Sanchez został piłkarzem Olympique Marsylia - poinformował klub z Lazurowego Wybrzeża w mediach społecznościowych. Chilijczyk ostatnie dwa lata spędził w Interze Mediolan.

Alexis Sanchez piłkarzem Maryslii
fot. LaPresse/Associated Press/East News

Alexis Sanchez nie chciał opuszczać Interu Mediolan, ale Włosi nie wiązali z nim przyszłości. W rezultacie Chilijczyk uznał, że dalsze stawianie oporu i pozostawanie na siłę w tej drużynie nie będzie dobre dla jego dalszej kariery i poszukał sobie nowego pracodawcy. Wcześniej rozwiązał umowę z "Nerazzurrimi", dzięki czemu został wolnym zawodnikiem.

Po 33-latka zgłosił się Olympique Marsylia, którego trenerem jest znany z występów na włoskich boiskach były opiekun Hellasu Verona Igor Tudor. Sanchez zaakceptował ten kierunek, szybko doszedł do porozumienia w kwestii kontraktu indywidualnego i w środę został przedstawiony jako nowy gracz OM.

Alexis Sanchez "wygryzie" Milika?

Alexis Sanchez może występować na wszystkich ofensywnych pozycjach, w tym na szpicy. Może być zatem konkurentem do gry w wyjściowym składzie dla napastnika reprezentacji Polski Arkadiusza Milika, który zaliczył bardzo przeciętny występ na inaugurację sezonu Ligue 1 z Reims (4:1). Snajper rozegrał tylko 62 minuty, a jego zmiennik, sprowadzony z Granady Luis Suarez, popisał się dubletem.

Chilijczyk będzie miał szansę zadebiutować w nowych barwach w niedzielnym wyjazdowym starciu z Brest.

loader

RadioZET.pl