Francuska policja przeszukała mieszkania gwiazd PSG

Dominik Gołdyn
23.05.2017 18:06
Francuska policja przeszukała mieszkania gwiazd PSG
fot. PAP/EPA

Policja przeszukała mieszkania argentyńskich piłkarzy Paris Saint-Germain Angela Di Marii i Javiera Pastore, a także biura klubu. Akcja ma związek z rozpoczętym w grudniu dochodzeniem w sprawie unikania płacenia podatków przez gwiazdy futbolu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Śledztwo bada też wątek prania pieniędzy uzyskanych niezgodnie z prawem. Rozpoczęło się w grudniu, wraz z publikacją przez portal Football Leaks milionów dokumentów dotyczących finansów działaczy, klubów i piłkarzy.

- Z naszych informacji wynika, że we wtorek ok. godziny 6 rano funkcjonariusze policji wtargnęli do domów Di Marii i Pastore. Niedługo później przeszukano biura PSG w Paryżu i Buologne-Billancourt. Ma to związek z postępowaniem wszczętym 20 grudnia w sprawie unikania podatków na dużą skalę - napisał francuski portal Mediapart.

Zobacz także

W sobotę rozegrano spotkanie ostatniej kolejki francuskiej ekstraklasy. PSG, z obydwoma Argentyńczykami w składzie, zremisowało u siebie z Caen 1:1 i zajęło drugie miejsce w tabeli. Mistrzem kraju została ekipa AS Monaco.

RadioZET.pl/PAP/DG