Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Francuska policja przeszukała mieszkania gwiazd PSG

23.05.2017 18:06
sport

Policja przeszukała mieszkania argentyńskich piłkarzy Paris Saint-Germain Angela Di Marii i Javiera Pastore, a także biura klubu. Akcja ma związek z rozpoczętym w grudniu dochodzeniem w sprawie unikania płacenia podatków przez gwiazdy futbolu.

Francuska policja przeszukała mieszkania gwiazd PSG fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Śledztwo bada też wątek prania pieniędzy uzyskanych niezgodnie z prawem. Rozpoczęło się w grudniu, wraz z publikacją przez portal Football Leaks milionów dokumentów dotyczących finansów działaczy, klubów i piłkarzy.

- Z naszych informacji wynika, że we wtorek ok. godziny 6 rano funkcjonariusze policji wtargnęli do domów Di Marii i Pastore. Niedługo później przeszukano biura PSG w Paryżu i Buologne-Billancourt. Ma to związek z postępowaniem wszczętym 20 grudnia w sprawie unikania podatków na dużą skalę - napisał francuski portal Mediapart.

W sobotę rozegrano spotkanie ostatniej kolejki francuskiej ekstraklasy. PSG, z obydwoma Argentyńczykami w składzie, zremisowało u siebie z Caen 1:1 i zajęło drugie miejsce w tabeli. Mistrzem kraju została ekipa AS Monaco.

RadioZET.pl/PAP/DG

Oceń
Tagi