Liga rosyjska: Krychowiak najlepszy na boisku. Piękna asysta Polaka [WIDEO]

22.09.2019 15:22
Grzegorz Krychowiak

Lokomotiw Moskwa pokonał na wyjeździe FK Orenburg 3:2 w 10. kolejce rosyjskiej ekstraklasy, a Grzegorz Krychowiak został mianowany najlepszym zawodnikiem tego spotkania. Polski pomocnik zaliczył piękną asystę, która jest już jego drugą w lidze, a trzecią we wszystkich rozgrywkach w barwach moskiewskiej ekipy.

Po świetnym występie w Lidze Mistrzów i wygranej 2:1 z Bayerem Leverkusen, Lokomotiw Moskwa odniósł kolejne zwycięstwo, tym razem w rosyjskiej ekstraklasie przeciwko Orenburgowi. Pierwsza bramka dla popularnych "Kolejarzy" padła już w 10. minucie meczu, a wielki udział w niej miał Grzegorz Krychowiak.

Liga rosyjska: Krychowiak znów zachwycił. Piękna asysta Polaka [WIDEO]

Reprezentant Polski świetnie dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne rywali, a tam już tylko czyhał na piłkę Dmitri Barinov. Rosyjski pomocnik dobrze wyskoczył do główki i wykończył akcję Polaka. Dla 29-latka była to już druga asysta na ligowych boiskach, a trzecia w całym obecnym sezonie.

Co ciekawe, Krychowiak został zmieniony już w 68. minucie meczu, ale nawet to nie przeszkodziło mu w zdobyciu statuetki dla najlepszego zawodnika spotkania. O przyznaniu nagrody Polakowi Lokomotiw poinformował za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

Podopieczni Yuriego Semina wygrali ostatecznie z Orenburgiem 3:2. Pozostałe bramki dla gości strzelali kolejno z rzutu karnego Fedor Smolov oraz Eder. Dla gospodarzy trafiali z kolei Filip Rogic i Artem Kulishev.

Zwycięstwo z niedzielnymi rywalami pozwoliło Lokomotiwowi na awans na czwartą pozycję w tabeli rosyjskiej ekstraklasy. Chociaż miejsce wicemistrza Rosji może wydawać się dość odległe od fotela lidera, w rzeczywistości "Kolejarze" tracą do Zenitu jedynie trzy oczka.

Statystyki Grzegorza Krychowiaka w obecnym sezonie mogą imponować. W łącznie 12 meczach polski pomocnik zdobył pięć bramek i zaliczył trzy asysty.