Zamknij

Bundesliga: Zwiększona czujność i liczba policjantów w Dortmundzie

Dominik Gołdyn
15.04.2017 13:47
BVB
fot. PAP/EPA

Zwiększona liczba policjantów przygotowuje się do sobotniego meczu ligi niemieckiej, w którym piłkarze Borussii Dortmund podejmą Eintracht Frankfurt. Po wtorkowym ataku na autokar drużyny gospodarzy zapowiedziano też, że służby będą pracować ze wzmożoną czujnością.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Reagujemy adekwatnie do sytuacji - zaznaczyli przedstawiciele policji.

Zwiększono liczbę funkcjonariuszy pracujących przy meczu w porównaniu do pierwotnie planowanej. Dokładnie sprawdzają oni teren w pobliżu stadionu, a kontrola będzie kontynuowana w najbliższych godzinach.

- Szukamy jakichkolwiek podejrzanych przedmiotów - poinformował rzecznik prasowy policji.

Spotkanie drużyny Łukasza Piszczka z Eintrachtem rozpocznie się o godz. 15.30.

Zobacz także

We wtorkowy wieczór niedługo przed planowanym rozpoczęciem meczu Ligi Mistrzów z AS Monaco, eksplozje trzech ładunków wybuchowych uszkodziły autokar wiozący piłkarzy BVB z hotelu na stadion. Ranny został hiszpański obrońca Marc Bartra, który przeszedł w szpitalu operację złamanej ręki. Działacze i trenerzy relacjonowali, że wszyscy zawodnicy byli wstrząśnięci. Spotkanie zostało przełożone na środę i odbyło się bez incydentów, ale nie brakowało opinii, że to za wcześnie, aby poradzić sobie z traumą. Borussia przegrała 2:3.

Wciąż toczy się śledztwo w sprawie wspomnianego ataku. Do mediów trafiła informacja o trzech listach powiązanych ze sprawą, w których pojawiały się odniesienia islamskie i żądania wycofania samolotów z Syrii. Niemiecka policja zaznaczyła, że badana jest autentyczność tych wiadomości, a rozpatrywana jest również wersja, że ich autorami są pseudokibice, przestępcy lub przedstawiciele grup skrajnie prawicowych.

RadioZET.pl/PAP/DG